Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo profesjonalne podejscie do klijeta. Kierowcy mili i pomocni. Przesylki dojechala bezpiecznie i na czas. Goraco polecam tego Przewodnika.

Paczka

Klient: Andrzej W.
,
Trasa: Crawley - Konin

Profesjonalnie i sprawnie przeprowadzone zlecenie . Jestem b zadowolona , przemiły kontakt, polecam w 100%

Paczka x 4

Klient: Edyta O.
,
Trasa: Sudbury - Łódź

Polecam w 100 %

Parcel x 2

,
Trasa: Rudy-Rysie - Horley

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić przewóz paczki, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Informacje te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku małych paczek, jednak nawet jeśli przesyłka jest mała, warto szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe najczęściej przewożą niemało przesyłek równocześnie, więc powinny wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostarczenia paczki, najlepiej ustaw również terminy. Szczegóły można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, jednak gdy znasz je już podczas wystawiania zlecenia, warto je dodać w formularzu i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu są przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, powiadom o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Paczki powinny być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie zapakowanie ładunku jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona po drodze, a została poprawnie zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce takich zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz ciężar rzeczy wybranych do przewozu. Paczki zwykle łączy się z kartonami a także pudłami. Wiele osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka czy dyskontu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Wciąż, używając opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są wytrzymałe i nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też usunięcie wszystkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań często są różne przylepki, napisane długopisem notatki i tak dalej. Każde pozostałości trzeba usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także czarnym, grubym markerem. Byle,by był jasny a także czytelny.

Jeśli w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, lepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia a także innego typu zniszczenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Potem należy zapełnić pustą część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Warto do tego wykorzystać kawałki styropianu, gazety, trociny, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna w trakcie zabezpieczania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić na przykład w sklepach remontowych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do zapakowania przedmiotów ze szkła albo z porcelany. Nierzadko przydają się także rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów bądź drewnianych wiórek, gazet i tego typu rzeczy trzymanych w licznych domostwach, warto także użyć bardziej profesjonalne, celowo stworzone w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, gdy dana paka zawiera kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami ochronnymi, trzeba także mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Urządzenia AGD oraz RTV najlepiej transportować w oryginalnych kartonach. Jeśli nie posiadasz takich opakowań, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być wystarczająco wysokie oraz mocne. W tym przypadku także możesz użyć profile ochronne. Jeśli w paczce zamierzasz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy i półki. Wszelkie drobne elementy, np. śruby, zawiasy bądź wkręty, umieść w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Gdy w kartonie jest kilka mebli, elementy z każdego sprzętu umieść w osobnych woreczkach i opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Wpływ ma również ustawienie rzeczy w pudełku bądź pace. Gdy planujesz spakować kilka rzeczy, takich jak dokumenty, prześcieradła, ubrania oraz ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie owinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć materiałami czy ręcznikami. 

Kiedy poszczególne elementy znajdują się już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu bądź zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy złamany.

Warunki oraz cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport paczek w Polsce, jak i przewóz za granicę. Ważne jest poprawne opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie przewóz paczek nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności lub zagwarantowania konkretnych warunków podczas przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie paczek. Nierzadko firmy kurierskie posiadają jasno ustalone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno wyznaczone ceny dotyczą standardowych paczek, opakowań lub pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz transport paczki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


Aby zlecić przewóz paczki, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem uzupełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary pakunku lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich kilka. Określ wagę. Informacje te są bardzo istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą ją zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku małych paczek, jednak nawet jeśli przesyłka jest mała, warto szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe najczęściej przewożą niemało przesyłek równocześnie, więc powinny wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostarczenia paczki, najlepiej ustaw również terminy. Szczegóły można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, jednak gdy znasz je już podczas wystawiania zlecenia, warto je dodać w formularzu i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w opakowaniu są przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie transportu, powiadom o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Paczki powinny być odpowiednio chronione. Firmy przewozowe oraz kurierzy zwykle oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie zapakowanie ładunku jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona po drodze, a została poprawnie zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć sporów w przypadku uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce takich zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz ciężar rzeczy wybranych do przewozu. Paczki zwykle łączy się z kartonami a także pudłami. Wiele osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi lub sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka czy dyskontu i spytanie pracownika, czy posiada jakieś niepotrzebne tektury. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Wciąż, używając opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są wytrzymałe i nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też usunięcie wszystkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań często są różne przylepki, napisane długopisem notatki i tak dalej. Każde pozostałości trzeba usunąć i zamieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na białej kopercie a następnie przyklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także czarnym, grubym markerem. Byle,by był jasny a także czytelny.

Jeśli w jednej paczce umieszczasz różne rzeczy, lepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia a także innego typu zniszczenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w opakowaniu. Potem należy zapełnić pustą część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Warto do tego wykorzystać kawałki styropianu, gazety, trociny, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym ładunkom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna w trakcie zabezpieczania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją zakupić na przykład w sklepach remontowych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do zapakowania przedmiotów ze szkła albo z porcelany. Nierzadko przydają się także rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów bądź drewnianych wiórek, gazet i tego typu rzeczy trzymanych w licznych domostwach, warto także użyć bardziej profesjonalne, celowo stworzone w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, gdy dana paka zawiera kilka drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można ochronić narożnikami ochronnymi, trzeba także mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Urządzenia AGD oraz RTV najlepiej transportować w oryginalnych kartonach. Jeśli nie posiadasz takich opakowań, możesz użyć inne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być wystarczająco wysokie oraz mocne. W tym przypadku także możesz użyć profile ochronne. Jeśli w paczce zamierzasz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je a następnie spakuj części. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy i półki. Wszelkie drobne elementy, np. śruby, zawiasy bądź wkręty, umieść w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Gdy w kartonie jest kilka mebli, elementy z każdego sprzętu umieść w osobnych woreczkach i opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która część powinna się znajdować. 

Wpływ ma również ustawienie rzeczy w pudełku bądź pace. Gdy planujesz spakować kilka rzeczy, takich jak dokumenty, prześcieradła, ubrania oraz ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być szczelnie owinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć materiałami czy ręcznikami. 

Kiedy poszczególne elementy znajdują się już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być mocna oraz szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu bądź zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy złamany.

Warunki oraz cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport paczek w Polsce, jak i przewóz za granicę. Ważne jest poprawne opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów i wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie przewóz paczek nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności lub zagwarantowania konkretnych warunków podczas przewozu. Ciężar ładunków nie sumuje się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej rzeczy, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie paczek. Nierzadko firmy kurierskie posiadają jasno ustalone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno wyznaczone ceny dotyczą standardowych paczek, opakowań lub pudełek o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena paczek o niestandardowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz transport paczki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się zatem, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Pilawa już od 30 zł!

Zleć transport paczek