Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
61 000 przewoźników 61 000 przewoźników 61 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko super. Serdecznie polecam

2 paczki z Londynu N16 do Siemianowic Slaskich

Klient: Mariusz S.
,
Trasa: Londyn - Siemianowice Śląskie

Polecam

Paczka x 20

Klient: Piotr K.
,
Trasa: Krzeszowice - Gilze en Rijen

Dobry kontakt, paczka dostarczona w miarę szybko, cena do przyjęcia.

Część samochodowa

Klient: Beata O.
,
Trasa: Camberley - Nidzgora

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zlecić przewóz pakunku, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub pakunków, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są szczególnie ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to załadować. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet jeśli przesyłka jest malutka, trzeba szczegółowo ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły transportują niemało przesyłek jednocześnie, dlatego powinny wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw również daty. Konkrety możesz dogadać z przewoźnikiem później, ale jeśli znasz je już podczas wystawiania zlecenia, możesz je umieścić na stronie oraz określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są rzeczy delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, powiadom o tym przewoźnika. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i zabezpieczenie paczek

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe i kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Poprawne spakowanie ładunku jest więc ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była właściwie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w przypadku zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość i waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudłami. Sporo osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zazwyczaj można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego czy hipermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś niepotrzebne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne i nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszystkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań często znajdują się różne naklejki, zapisane pisakiem teksty i tak dalej. Każde pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać również ciemnym, grubym mazakiem. Byle,by był jasny oraz czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, by karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy a także inne zniszczenia. Lepiej luźno umieścić je w kartonie. Potem trzeba zapełnić pustą część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się i nie uderzały jeden o drugi. Warto w tym celu wykorzystać styropian, papiery, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w sklepach remontowych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do zapakowania przedmiotów ze szkła czy z porcelany. Często przydają się także rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów czy drewnianych wiórek, papierów oraz tego typu rzeczy znajdujących się w licznych domostwach, można też użyć bardziej fachowe, specjalnie stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo torebki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, kiedy jedna paczka posiada kilka niewielkich, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, należy również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD i RTV najlepiej przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie posiadasz takich kartonów, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio wysokie oraz mocne. W tym przypadku również możesz użyć narożniki chroniące. Jeżeli w paczce planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki i półki. Wszelkie małe części, takie jak śruby, zawiasy czy wkręty, umieść w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się parę mebli, części z każdego sprzętu posegreguj w różnych opakowaniach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności z określeniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Znaczenie ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu bądź kartonie. Jeśli planujesz spakować kilka rzeczy, na przykład dokumenty, koce, bieliznę oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być mocno zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć materiałami czy ręcznikami. 

Kiedy poszczególne przedmioty znajdują się wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna oraz szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu bądź uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy rozerwany.

Warunki oraz koszt transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport ładunków na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Ważne jest poprawne określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów oraz ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie transport paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zagwarantowania szczególnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar paczek nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Ciężar jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy mają konkretnie ustalone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Konkretnie określone koszta dotyczą standardowych paczek, opakowań bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach najczęściej przeprowadzana jest indywidualnie.

Osoba, której zlecasz transport przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


By zlecić przewóz pakunku, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub pakunków, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Informacje te są szczególnie ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie to załadować. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet jeśli przesyłka jest malutka, trzeba szczegółowo ją przedstawić. Firmy przewozowe z reguły transportują niemało przesyłek jednocześnie, dlatego powinny wiedzieć, jak duża jest każda z nich. Wpisz adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw również daty. Konkrety możesz dogadać z przewoźnikiem później, ale jeśli znasz je już podczas wystawiania zlecenia, możesz je umieścić na stronie oraz określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są rzeczy delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, powiadom o tym przewoźnika. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i zabezpieczenie paczek

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe i kurierskie zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Poprawne spakowanie ładunku jest więc ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona w trasie, a była właściwie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie firmy przewożącej. Tak więc dbałość o opakowanie paczki ochroni przed uniknięciem sporów w przypadku zniszczenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość i waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudłami. Sporo osób znajdzie w domu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zazwyczaj można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych kartonów, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego czy hipermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś niepotrzebne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się kartonów od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i pójść do niego zaraz po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz szczególnie praktyczne. Jednak, używając opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne i nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też usunięcie wszystkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań często znajdują się różne naklejki, zapisane pisakiem teksty i tak dalej. Każde pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać również ciemnym, grubym mazakiem. Byle,by był jasny oraz czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, najlepiej, by karton był nieco większy niż przedmioty, tak, aby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na rysy a także inne zniszczenia. Lepiej luźno umieścić je w kartonie. Potem trzeba zapełnić pustą część rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się i nie uderzały jeden o drugi. Warto w tym celu wykorzystać styropian, papiery, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń a tym samym ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w sklepach remontowych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do zapakowania przedmiotów ze szkła czy z porcelany. Często przydają się także rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wspomnianych już styropianów czy drewnianych wiórek, papierów oraz tego typu rzeczy znajdujących się w licznych domostwach, można też użyć bardziej fachowe, specjalnie stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo torebki powietrzne. Mają zastosowanie zwłaszcza wtedy, kiedy jedna paczka posiada kilka niewielkich, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, należy również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia AGD i RTV najlepiej przewozić w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie posiadasz takich kartonów, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być odpowiednio wysokie oraz mocne. W tym przypadku również możesz użyć narożniki chroniące. Jeżeli w paczce planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki i półki. Wszelkie małe części, takie jak śruby, zawiasy czy wkręty, umieść w dedykowanym woreczku albo w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się parę mebli, części z każdego sprzętu posegreguj w różnych opakowaniach a potem podpisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności z określeniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Znaczenie ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu bądź kartonie. Jeśli planujesz spakować kilka rzeczy, na przykład dokumenty, koce, bieliznę oraz szklane dekoracje, pamiętaj, że te ostatnie powinny być mocno zawinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy owinąć materiałami czy ręcznikami. 

Kiedy poszczególne przedmioty znajdują się wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna oraz szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu bądź uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy rozerwany.

Warunki oraz koszt transportu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport ładunków na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Ważne jest poprawne określenie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy także od wymiarów oraz ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie transport paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zagwarantowania szczególnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar paczek nie łączy się, dlatego jeżeli masz do przewiezienia więcej rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Ciężar jest szczególnie znaczącym wyznacznikiem cen w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy mają konkretnie ustalone warianty cenowe. Zatem przewóz paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki o wadze 2 kg. Konkretnie określone koszta dotyczą standardowych paczek, opakowań bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o nietypowych kształtach najczęściej przeprowadzana jest indywidualnie.

Osoba, której zlecasz transport przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Reus już od 30 zł!

Zleć transport paczek