Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

POLECAM.

Paczka

Klient: Teresa M.
,
Trasa: Łódź - Wallasey

Przeuroczy, sympatyczny, wspanialy czlowiek. Profesjonalnie wykonana usluga. Wir 100 procentach polecam. Krystyna i Janusz Krakowiak

Paczka x 8, Rower x 2

,
Trasa: Zeltweg - Warszawa

Pozytywny Bardzo dobry kontakt :) Profesionalne podejście do sprawy .Polecam !!! i do następnego razu :)

klapa auta

,
Trasa: Czarków - Wągrowiec

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zlecić przewóz pakunku, wystaw ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki lub paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Ustal wagę. Informacje te są szczególnie istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją przewieźć. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest drobna, należy szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe z reguły transportują sporo paczek razem, dlatego muszą wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej ustaw także daty. Szczegóły można ustalić z przewoźnikiem w przyszłości, ale jeśli znasz je już podczas publikowania ogłoszenia, możesz je dodać w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w paczkach znajdują się przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o tym przewoźnika. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i ochrona paczek

Ładunki powinny być właściwie chronione. Firmy transportowe i kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Poprawne przygotowanie przesyłki jest przez to istotne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona po drodze, a została odpowiednio ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem sporów w razie uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zwykle kojarzy się z kartonami a także pudełkami. Sporo osób ma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zwykle można wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka bądź dyskontu i spytanie obsługi, czy ma jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak są wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań nierzadko znajdują się różne naklejki, zapisane pisakiem notatki i tak dalej. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz wypisać również czarnym, grubym markerem. Najważniejsze,aby był wyraźny oraz zrozumiały.

Jeśli w jednej paczce umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia i innego typu zniszczenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w opakowaniu. Potem trzeba wypełnić wolną przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się i nie uderzały jeden o drugi. Można do tego zastosować styropian, gazety, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co zapełni wnętrze opakowania i zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Bardzo praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć na przykład w sklepach remontowych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów ze szkła czy porcelanowych. Często przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów bądź gąbki, gazet i tego typu elementów znajdujących się w wielu domostwach, warto też użyć bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, gdy jedna paka zawiera kilka małych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Większy sprzęt elektroniczny można zabezpieczyć profilami ochronnymi, trzeba również zadbać o zapełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. Jeżeli nie posiadasz takich opakowań, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio wysokie i trwałe. W tej sytuacji również warto użyć narożniki chroniące. Jeżeli w opakowaniu planujesz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszelkie małe części, np. śrubki, nóżki czy gwoździe, umieść w dedykowanym worku bądź w kopercie. Jeśli w paczce jest kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu umieść w osobnych woreczkach i podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy kartonie. Gdy planujesz spakować parę przedmiotów, takich jak dokumenty, koce, ubrania oraz ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być mocno owinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć materiałami bądź kocami. 

Gdy wszystkie przedmioty znajdują się wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany kartonu trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i niewąska. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie transportu albo zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy rozerwany.

Warunki i cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport paczek na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Ważne jest poprawne opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy także od rozmiarów oraz wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie przewóz paczek nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności lub zagwarantowania szczególnych warunków podczas transportu. Waga paczek nie sumuje się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie mają jasno wyznaczone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą typowych przesyłek, kartonów lub pudeł w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach zwykle ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz przewóz paczki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


By zlecić przewóz pakunku, wystaw ogłoszenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu pasującej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki lub paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Ustal wagę. Informacje te są szczególnie istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja paczka, aby móc zdecydować, czy są w stanie ją przewieźć. Tylko z pozoru wymiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet jeśli przesyłka jest drobna, należy szczegółowo ją opisać. Firmy przewozowe z reguły transportują sporo paczek razem, dlatego muszą wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostawy przesyłki, najlepiej ustaw także daty. Szczegóły można ustalić z przewoźnikiem w przyszłości, ale jeśli znasz je już podczas publikowania ogłoszenia, możesz je dodać w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

W przypadku gdy w paczkach znajdują się przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o tym przewoźnika. Dotyczy to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i ochrona paczek

Ładunki powinny być właściwie chronione. Firmy transportowe i kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez klienta. Poprawne przygotowanie przesyłki jest przez to istotne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona po drodze, a została odpowiednio ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem sporów w razie uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć więc to jest głównym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz ciężar przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zwykle kojarzy się z kartonami a także pudełkami. Sporo osób ma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie kartony zwykle można wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do okolicznego spożywczaka bądź dyskontu i spytanie obsługi, czy ma jakieś niepotrzebne tektury. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się opakowań zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak są wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz dodatkowo mieć pewność, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, byś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już opakowań nierzadko znajdują się różne naklejki, zapisane pisakiem notatki i tak dalej. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie i przyklejenie jej na ścianie opakowania. Adres możesz wypisać również czarnym, grubym markerem. Najważniejsze,aby był wyraźny oraz zrozumiały.

Jeśli w jednej paczce umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia i innego typu zniszczenia. Lepiej bez ścisku umieścić je w opakowaniu. Potem trzeba wypełnić wolną przestrzeń materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie ruszały się i nie uderzały jeden o drugi. Można do tego zastosować styropian, gazety, trociny, kawałki gąbki – cokolwiek, co zapełni wnętrze opakowania i zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Delikatnym przedmiotom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Bardzo praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć na przykład w sklepach remontowych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa przyda się m.in. do owinięcia przedmiotów ze szkła czy porcelanowych. Często przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów bądź gąbki, gazet i tego typu elementów znajdujących się w wielu domostwach, warto też użyć bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki powietrzne. Mają zastosowanie przede wszystkim w sytuacji, gdy jedna paka zawiera kilka małych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Większy sprzęt elektroniczny można zabezpieczyć profilami ochronnymi, trzeba również zadbać o zapełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. Jeżeli nie posiadasz takich opakowań, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że powinny być odpowiednio wysokie i trwałe. W tej sytuacji również warto użyć narożniki chroniące. Jeżeli w opakowaniu planujesz wysłać meble, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy oraz półki. Wszelkie małe części, np. śrubki, nóżki czy gwoździe, umieść w dedykowanym worku bądź w kopercie. Jeśli w paczce jest kilka sprzętów, elementy z każdego przedmiotu umieść w osobnych woreczkach i podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która rzecz musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ułożenie przedmiotów w opakowaniu czy kartonie. Gdy planujesz spakować parę przedmiotów, takich jak dokumenty, koce, ubrania oraz ceramikę, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu powinny być mocno owinięte. Możesz także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć materiałami bądź kocami. 

Gdy wszystkie przedmioty znajdują się wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany kartonu trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i niewąska. Lepiej nie stosować do tego sznurka, ponieważ może zostać przerwany w trakcie transportu albo zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty czy rozerwany.

Warunki i cena transportu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport paczek na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Ważne jest poprawne opisanie trasy, odległość ma wpływ na czas transportu, a dodatkowo na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy także od rozmiarów oraz wagi twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie przewóz paczek nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności lub zagwarantowania szczególnych warunków podczas transportu. Waga paczek nie sumuje się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie umieszczenie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie mają jasno wyznaczone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą typowych przesyłek, kartonów lub pudeł w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena paczek o nietypowych rozmiarach zwykle ustalana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz przewóz paczki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Saint-Genis-Pouilly już od 30 zł!

Zleć transport paczek