Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszytko ok. Dzięki

Część samochodowa

,
Trasa: Warszawa - Raszków

Polecam

Opona x 4

Klient: Maciej M.
,
Trasa: Tursko Małe-Kolonia - Przysucha

tak jak bylo ustalone.tak bylo tez zrobione.szybko i solidnie.polecam

Paczka x 4

Klient: Robert L.
,
Trasa: Chrzanów - Noordoostpolder

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić przewóz przesyłki, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub paczek, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją załadować. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, jednak nawet jeśli przesyłka jest malutka, należy dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe najczęściej transportują wiele przesyłek razem, dlatego muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw także daty. Szczegóły możesz dogadać z oferentem w przyszłości, jednak gdy znasz je już podczas wystawiania zlecenia, warto je zawrzeć w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Ładunki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Właściwe przygotowanie ładunku jest przez to istotne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona w trasie, a została poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o zapakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i ciężar rzeczy przeznaczonych do przewozu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudłami. Sporo osób ma w domu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony z reguły można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego bądź hipermarketu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś niepotrzebne kartony. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego od razu po tym. Takie opakowania i tak są wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe i nie mają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów nierzadko znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane pisakiem notatki itp. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także ciemnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,by był jasny a także zrozumiały.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy a także inne zniszczenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Potem należy wypełnić pustą przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Warto do tego zastosować kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić przykładowo w marketach budowlanych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do zapakowania przedmiotów szklanych czy porcelanowych. Często przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, papierów i temu podobnych elementów trzymanych w licznych domostwach, warto też użyć bardziej fachowe, specjalnie stworzone do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, kiedy dana paczka posiada kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny można ochronić narożnikami piankowymi, należy również zadbać o wypełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV warto transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie masz takowych opakowań, możesz wykorzystać inne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być wystarczająco duże oraz mocne. W tej sytuacji również możesz wykorzystać narożniki chroniące. Jeśli w opakowaniu zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i spakuj części. Przedtem opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszystkie małe części, takie jak śruby, zawiasy czy gwoździe, włóż w jednym worku bądź w kopercie. Jeśli w paczce znajduje się parę sprzętów, części z każdego sprzętu posegreguj w osobnych opakowaniach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu bądź pace. Gdy chcesz zapakować kilka przedmiotów, na przykład książki, prześcieradła, bieliznę i szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być mocno zawinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć ubraniami czy ręcznikami. 

Gdy poszczególne rzeczy znajdują się wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki opakowania możesz wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być mocna oraz szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, bo może zostać zerwany w trakcie transportu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź rozerwany.

Warunki oraz koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport ładunków na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest poprawne określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Droższy jest transport ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi bądź zapewnienia specyficznych warunków podczas transportu. Waga ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało rzeczy, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Waga jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone ceny dotyczą typowych przesyłek, kartonów bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach najczęściej przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


By zamówić przewóz przesyłki, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku lub paczek, jeśli jest ich większa liczba. Określ wagę. Dane te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją załadować. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, jednak nawet jeśli przesyłka jest malutka, należy dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe najczęściej transportują wiele przesyłek razem, dlatego muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej ustaw także daty. Szczegóły możesz dogadać z oferentem w przyszłości, jednak gdy znasz je już podczas wystawiania zlecenia, warto je zawrzeć w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się przedmioty delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, poinformuj o szczegółach zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szklane elementy, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Ładunki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierskie zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Właściwe przygotowanie ładunku jest przez to istotne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona w trasie, a została poprawnie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie przewoźnika. Tak więc dbałość o zapakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć nieporozumień w razie uszkodzenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu zniszczeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar i ciężar rzeczy przeznaczonych do przewozu. Pakunki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudłami. Sporo osób ma w domu jakieś kartony – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony z reguły można wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeśli nie masz w domu żadnych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Innym sposobem jest pójście do pobliskiego sklepu spożywczego bądź hipermarketu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś niepotrzebne kartony. Sklepy zazwyczaj pozbywają się kartonów od razu po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i pójść do niego od razu po tym. Takie opakowania i tak są wyrzucane, więc użycie ich jest ekologiczne i bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów znalezionych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są wytrzymałe i nie mają żadnych wad. Kurier będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, ważne jest też zerwanie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów nierzadko znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane pisakiem notatki itp. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać także ciemnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,by był jasny a także zrozumiały.

Jeśli w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne rzeczy, lepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy a także inne zniszczenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Potem należy wypełnić pustą przestrzeń rzeczami łagodzącymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się oraz nie uderzały jeden o drugi. Warto do tego zastosować kawałki styropianu, papiery, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom trzeba poświęcić więcej uwagi. Szczególnie przydatna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić przykładowo w marketach budowlanych bądź hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do zapakowania przedmiotów szklanych czy porcelanowych. Często przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, papierów i temu podobnych elementów trzymanych w licznych domostwach, warto też użyć bardziej fachowe, specjalnie stworzone do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy torebki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, kiedy dana paczka posiada kilka drobnych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt elektroniczny można ochronić narożnikami piankowymi, należy również zadbać o wypełnienie opakowania. Urządzenia gospodarstwa domowego oraz RTV warto transportować w oryginalnych opakowaniach. Jeżeli nie masz takowych opakowań, możesz wykorzystać inne kartony, pamiętaj jednak, że powinny być wystarczająco duże oraz mocne. W tej sytuacji również możesz wykorzystać narożniki chroniące. Jeśli w opakowaniu zamierzasz przesłać umeblowanie, najlepiej zdemontuj je i spakuj części. Przedtem opróżnij regały, szafki oraz półki. Wszystkie małe części, takie jak śruby, zawiasy czy gwoździe, włóż w jednym worku bądź w kopercie. Jeśli w paczce znajduje się parę sprzętów, części z każdego sprzętu posegreguj w osobnych opakowaniach a potem opisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu bądź pace. Gdy chcesz zapakować kilka przedmiotów, na przykład książki, prześcieradła, bieliznę i szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być mocno zawinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć ubraniami czy ręcznikami. 

Gdy poszczególne rzeczy znajdują się wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki opakowania możesz wzmocnić taśmą klejącą. Powinna być mocna oraz szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, bo może zostać zerwany w trakcie transportu albo uszkodzić karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź rozerwany.

Warunki oraz koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić jednocześnie transport ładunków na terenie Polski, jak i przewóz poza krajem. Ważne jest poprawne określenie trasy, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Droższy jest transport ładunków niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej uwagi bądź zapewnienia specyficznych warunków podczas transportu. Waga ładunków nie sumuje się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało rzeczy, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Waga jest szczególnie istotnym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w przewozie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone ceny dotyczą typowych przesyłek, kartonów bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena przesyłek o nietypowych kształtach najczęściej przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz przewóz przesyłki, powinna mieć polisę. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Skierdy już od 30 zł!

Zleć transport paczek