Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Paczka dotarła na czas, bezproblemowy kontakt i obsługa transportu.

Paczka

Klient: Łukasz D.
,
Trasa: Motycz - Dobromierz

Polecam szybko i sprawnie

Paczka

Klient: Gregor K.
,
Trasa: Pabianice - Horley

Polecam firme. Przesylka nastepnego dnia juz była doreczona. Kontakt swietny z Pania Julia. Pozdrawiam !!

Paczka

Klient: Andrzej W.
,
Trasa: Dunstable - Zgierz

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić przewóz pakunku, opublikuj zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu właściwej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku albo paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Ustal wagę. Informacje te są szczególnie istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą to zabrać. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest drobna, należy z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej przewożą sporo paczek jednocześnie, dlatego powinny wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostawy paczki, najlepiej wyznacz także terminy. Szczegóły możesz uzgodnić z oferentem później, ale jeśli znasz je już w trakcie publikowania zlecenia, możesz je zawrzeć w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o tym przewoźnika. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i zabezpieczenie pakunków

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe i kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie ładunku jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona po drodze, a była właściwie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie przesyłki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie takich uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i waga przedmiotów wybranych do transportu. Paczki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudłami. Wiele osób trzyma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego bądź supermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe i nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często są różne przylepki, zapisane markerem teksty itp. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,by był wyraźny i czytelny.

Jeżeli w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i inne uszkodzenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Potem trzeba wypełnić wolną część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się i nie uderzały jeden o drugi. Warto w tym celu wykorzystać kawałki styropianu, gazety, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania i zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom trzeba poświęcić więcej uwagi. Bardzo przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić przykładowo w sklepach budowlanych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do owinięcia rzeczy ze szkła czy z porcelany. Nierzadko przydają się także rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów czy drewnianych wiórek, gazet i tego typu elementów znajdujących się w wielu domach, można też użyć bardziej fachowe, specjalnie stworzone w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza wtedy, kiedy dana paka posiada kilka małych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto ochronić profilami ochronnymi, trzeba również mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV warto przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. Jeśli nie masz takowych opakowań, możesz użyć inne kartony, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco wysokie oraz mocne. W tym przypadku także warto wykorzystać narożniki ochronne. Jeżeli w opakowaniu zamierzasz przesłać meble, najlepiej zdemontuj je i zapakuj części. Przedtem opróżnij regały,szafy i półki. Wszystkie drobne elementy, np. śruby, zawiasy bądź wkręty, włóż w dedykowanym worku bądź w kopercie. Gdy w kartonie jest kilka mebli, części z każdego sprzętu posegreguj w różnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca paczki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu bądź kartonie. Gdy chcesz spakować parę rzeczy, na przykład książki, koce, ubrania oraz ceramikę, pamiętaj, że te ostatnie powinny być mocno zawinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć ubraniami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie rzeczy będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być solidna oraz szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu bądź uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy złamany.

Warunki oraz koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport ładunków w Polsce, jak i przewóz za granicę. Istotne jest poprawne opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie przewóz paczek nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności lub zagwarantowania specyficznych warunków w trakcie transportu. Waga paczek nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie mają jasno ustalone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone ceny tyczą się typowych paczek, opakowań lub pudeł o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych kształtach zwykle przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz transport przesyłki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


By zamówić przewóz pakunku, opublikuj zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” a potem wypełnisz ogłoszenie. Pamiętaj o kliknięciu właściwej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary pakunku albo paczek, w sytuacji gdy jest ich więcej. Ustal wagę. Informacje te są szczególnie istotne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą to zabrać. Wydawać by się mogło, że rozmiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest drobna, należy z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe najczęściej przewożą sporo paczek jednocześnie, dlatego powinny wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostawy paczki, najlepiej wyznacz także terminy. Szczegóły możesz uzgodnić z oferentem później, ale jeśli znasz je już w trakcie publikowania zlecenia, możesz je zawrzeć w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne bądź potrzebujące zapewnienia szczególnych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o tym przewoźnika. Tyczy się to m.in. przesyłek zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze czy inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Spakowanie i zabezpieczenie pakunków

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy przewozowe i kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Właściwe spakowanie ładunku jest więc ważne z niemałej liczby powodów. Jeśli przesyłka zostanie zniszczona po drodze, a była właściwie ochroniona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie przesyłki ochroni przed uniknięciem nieporozumień w razie uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie takich uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i waga przedmiotów wybranych do transportu. Paczki zazwyczaj łączy się z kartonami i pudłami. Wiele osób trzyma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi bądź w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego sklepu spożywczego bądź supermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne tektury. Sklepy zazwyczaj pozbywają się opakowań zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Takie kartony i tak zostają wyrzucane, więc wykorzystanie ich jest ekologiczne oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe i nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również usunięcie wszystkich nieprzydatnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników firmy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często są różne przylepki, zapisane markerem teksty itp. Wszystkie te oznaczenia trzeba usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na powierzchni opakowania. Miejsce doręczenia możesz wypisać również czarnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,by był wyraźny i czytelny.

Jeżeli w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i inne uszkodzenia. Lepiej bez ścisku ułożyć je w kartonie. Potem trzeba wypełnić wolną część materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się i nie uderzały jeden o drugi. Warto w tym celu wykorzystać kawałki styropianu, gazety, trociny, folię bąbelkową – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania i zabezpieczy rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom trzeba poświęcić więcej uwagi. Bardzo przydatna podczas pakowania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją zakupić przykładowo w sklepach budowlanych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do owinięcia rzeczy ze szkła czy z porcelany. Nierzadko przydają się także rożnego rodzaju materiały do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów czy drewnianych wiórek, gazet i tego typu elementów znajdujących się w wielu domach, można też użyć bardziej fachowe, specjalnie stworzone w tym celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK czy poduszki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza wtedy, kiedy dana paka posiada kilka małych, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny warto ochronić profilami ochronnymi, trzeba również mieć na uwadze zapełnienie opakowania. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV warto przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. Jeśli nie masz takowych opakowań, możesz użyć inne kartony, zważ jednak na to, że muszą być wystarczająco wysokie oraz mocne. W tym przypadku także warto wykorzystać narożniki ochronne. Jeżeli w opakowaniu zamierzasz przesłać meble, najlepiej zdemontuj je i zapakuj części. Przedtem opróżnij regały,szafy i półki. Wszystkie drobne elementy, np. śruby, zawiasy bądź wkręty, włóż w dedykowanym worku bądź w kopercie. Gdy w kartonie jest kilka mebli, części z każdego sprzętu posegreguj w różnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca paczki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz powinna mieć miejsce. 

Znaczenie ma również ułożenie przedmiotów w opakowaniu bądź kartonie. Gdy chcesz spakować parę rzeczy, na przykład książki, koce, ubrania oraz ceramikę, pamiętaj, że te ostatnie powinny być mocno zawinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane rzeczy owinąć ubraniami bądź ręcznikami. 

Kiedy wszystkie rzeczy będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą samoprzylepną. Musi być solidna oraz szeroka. Lepiej nie używaj w tym celu sznureczka, ponieważ może zostać przerwany podczas transportu bądź uszkodzić opakowanie. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty czy złamany.

Warunki oraz koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno transport ładunków w Polsce, jak i przewóz za granicę. Istotne jest poprawne opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od wymiarów i ciężaru twojej paczki. Bardziej kosztowny będzie przewóz paczek nietypowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności lub zagwarantowania specyficznych warunków w trakcie transportu. Waga paczek nie łączy się, dlatego jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej paczce. Waga jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie cen w transporcie pakunków. Nierzadko firmy kurierskie mają jasno ustalone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie przekracza 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paczki ważącej dwa kilogramy. Jasno określone ceny tyczą się typowych paczek, opakowań lub pudeł o kształcie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych kształtach zwykle przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Firma, której powierzasz transport przesyłki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Varsovia już od 30 zł!

Zleć transport paczek