Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Jestem badzo zadowolona, swietny kontakt, przesylka w doskonalym stanie, ekspresowo. Dziekuje i polecam!

Paczka x 2

Klient: Andrzej Z.
,
Trasa: Rabowice - Etterbeek

Szybko i sprawnie Polecam

Paczka

Klient: Tomasz P.
,
Trasa: Grudziądz - Janiki Wielkie

Wszystko OK, polecam.

Paczka x 5

Klient: Ewelina K.
,
Trasa: Inowrocław - Berlin

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zamówić transport pakunku, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Nie zapomnij o wybraniu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Dane te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją załadować. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, jednak nawet jeśli paczka jest niewielka, należy dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe z reguły transportują niemało przesyłek jednocześnie, więc muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostarczenia paczki, najlepiej ustaw także terminy. Konkrety można ustalić z oferentem później, jednak jeśli wiesz wszystko już podczas publikowania ogłoszenia, warto je umieścić w formularzu i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne lub wymagające zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i ochrona pakunków

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Odpowiednie spakowanie ładunku jest więc ważne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona po drodze, a była właściwie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć sporów w razie uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Sporo osób trzyma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego czy hipermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często są różne przylepki, zapisane markerem teksty itp. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz wypisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był wyraźny i czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, lepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i inne uszkodzenia. Lepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Potem należy zapełnić wolną część materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego zastosować kawałki styropianu, gazety, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń i zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna w trakcie zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do zapakowania rzeczy szklanych bądź z porcelany. Często przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów bądź drewnianych wiórek, gazet oraz temu podobnych elementów znajdujących się w wielu domach, warto też zastosować bardziej profesjonalne, celowo stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo poduszki powietrzne. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, gdy dana paczka posiada kilka małych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami ochronnymi, należy także zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV warto transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeśli nie masz takowych opakowań, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco duże oraz mocne. W tym przypadku również możesz wykorzystać narożniki chroniące. Jeżeli w opakowaniu planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszelkie drobne elementy, takie jak śrubki, zawiasy czy wkręty, włóż w jednym woreczku bądź w kopercie. Gdy w paczce znajduje się parę mebli, części z każdego sprzętu posegreguj w różnych opakowaniach i podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności z określeniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Znaczenie ma również ustawienie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Jeśli chcesz zapakować parę rzeczy, takich jak dokumenty, koce, ubrania i ceramikę, pamiętaj, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Kiedy poszczególne przedmioty będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być mocna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznurka, bo może zostać zerwany w trakcie transportu bądź zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź rozerwany.

Warunki oraz koszt transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Istotne jest właściwe opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy również od wymiarów oraz wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest przewóz ładunków niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu. Waga ładunków nie sumuje się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo istotnym wyznacznikiem cen w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy posiadają konkretnie ustalone progi cenowe. A więc transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone koszta dotyczą standardowych paczek, kartonów lub pudeł o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych kształtach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz transport przesyłki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


Aby zamówić transport pakunku, opublikuj ogłoszenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i wypełnisz formularz. Nie zapomnij o wybraniu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich więcej. Określ wagę. Dane te są bardzo istotne dla oferentów, muszą oni być świadomi, jak dużo miejsca zajmuje Twoja przesyłka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją załadować. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku niedużych przesyłek, jednak nawet jeśli paczka jest niewielka, należy dokładnie ją opisać. Firmy przewozowe z reguły transportują niemało przesyłek jednocześnie, więc muszą mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres odbioru i dostarczenia paczki, najlepiej ustaw także terminy. Konkrety można ustalić z oferentem później, jednak jeśli wiesz wszystko już podczas publikowania ogłoszenia, warto je umieścić w formularzu i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu są przedmioty delikatne lub wymagające zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to na przykład przesyłek zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i ochrona pakunków

Ładunki powinny być właściwie zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paczki przez klienta. Odpowiednie spakowanie ładunku jest więc ważne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona po drodze, a była właściwie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o zapakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć sporów w razie uszkodzenia. Poza tym, naturalnie, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość oraz waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zwykle łączy się z opakowaniami kartonowymi i pudełkami. Sporo osób trzyma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania zwykle można wykorzystać, jednak należy mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu żadnych opakowań z kartonu, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego sklepu spożywczego czy hipermarketu i zapytanie obsługi, czy ma jakieś nieprzydatne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów od razu po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie mają żadnych uszkodzeń. Kurier będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często są różne przylepki, zapisane markerem teksty itp. Każde oznaczenia musisz usunąć i umieścić tylko adres odbiorcy. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz wypisać również czarnym, niecienkim mazakiem. Najważniejsze,by był wyraźny i czytelny.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu umieszczasz różne rzeczy, lepiej, aby karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i inne uszkodzenia. Lepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Potem należy zapełnić wolną część materiałami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie przesuwały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Można do tego zastosować kawałki styropianu, gazety, trociny, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni przestrzeń i zabezpieczy rzeczy przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom musisz poświęcić więcej uwagi. Szczególnie praktyczna w trakcie zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć na przykład w marketach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się m.in. do zapakowania rzeczy szklanych bądź z porcelany. Często przydatne są także wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów bądź drewnianych wiórek, gazet oraz temu podobnych elementów znajdujących się w wielu domach, warto też zastosować bardziej profesjonalne, celowo stworzone w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze albo poduszki powietrzne. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, gdy dana paczka posiada kilka małych, podatnych na uszkodzenia przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można ochronić profilami ochronnymi, należy także zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV warto transportować w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeśli nie masz takowych opakowań, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco duże oraz mocne. W tym przypadku również możesz wykorzystać narożniki chroniące. Jeżeli w opakowaniu planujesz przesłać meble, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszelkie drobne elementy, takie jak śrubki, zawiasy czy wkręty, włóż w jednym woreczku bądź w kopercie. Gdy w paczce znajduje się parę mebli, części z każdego sprzętu posegreguj w różnych opakowaniach i podpisz je wszystkie. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał trudności z określeniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Znaczenie ma również ustawienie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Jeśli chcesz zapakować parę rzeczy, takich jak dokumenty, koce, ubrania i ceramikę, pamiętaj, że te ostatnie powinny być szczelnie owinięte. Możesz też wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć materiałami bądź ręcznikami. 

Kiedy poszczególne przedmioty będą wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Klapy kartonu możesz wzmocnić taśmą samoprzylepną. Musi być mocna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznurka, bo może zostać zerwany w trakcie transportu bądź zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, przetarty bądź rozerwany.

Warunki oraz koszt transportu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz zarówno transport ładunków na terenie Polski, jak i transport za granicę. Istotne jest właściwe opisanie drogi, odległość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy również od wymiarów oraz wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest przewóz ładunków niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu. Waga ładunków nie sumuje się, więc jeżeli planujesz przetransportować więcej przedmiotów, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo istotnym wyznacznikiem cen w transporcie paczek. Nierzadko kurierzy posiadają konkretnie ustalone progi cenowe. A więc transport paczki, której waga nie przekracza jednego kilograma, może być znacznie tańszy, niż transport paczki o wadze 2 kg. Jasno wyznaczone koszta dotyczą standardowych paczek, kartonów lub pudeł o kształcie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych kształtach najczęściej opracowywana jest w sposób indywidualny.

Firma, której zlecasz transport przesyłki, powinna posiadać polisę. Zanim zdecydujesz się na przewoźnika upewnij się więc, czy zleceniobiorca spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Velbert już od 30 zł!

Zleć transport paczek