Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko jak najbardziej ok. Polecam

Mitsubishi Colt

Klient: Andrzej K.
,
Trasa: Eberbach - Grodzisk Wielkopolski

Bardzo dobra i rzetelna firma .Bardzo sympatyczni kierowcy .polecam

Renault Kangoo

Klient: Gabriel P.
,
Trasa: Saarbrücken - Kraków

Szybko, sprawnie, solidnie.

Lublin III

Klient: Robert K.
,
Trasa: Stróże - Bieruń

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem dopełnienia konkretnych formalności. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd musisz przetransportować, stanu samochodu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz pojazdu firmie transportowej musisz dopilnować kilku ważnych punktów i przygotować wymagane papiery.

 

Opis pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia samochodów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej szczegółów na temat pojazdu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto oraz jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz zrobić fotografie samochodu. W ten sposób, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik musi mieć komplet dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat ceny transportu, termin i miejsce nadania, a także miejsce docelowe oraz zakładany termin dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych oraz spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla pewności warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz mocowania auta na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii a także Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje występują najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują również samochody marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ oraz wymiary transportowanego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za transport samochodu z UK płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem dopełnienia konkretnych formalności. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd musisz przetransportować, stanu samochodu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz pojazdu firmie transportowej musisz dopilnować kilku ważnych punktów i przygotować wymagane papiery.

 

Opis pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia samochodów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej szczegółów na temat pojazdu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto oraz jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz zrobić fotografie samochodu. W ten sposób, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik musi mieć komplet dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat ceny transportu, termin i miejsce nadania, a także miejsce docelowe oraz zakładany termin dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych oraz spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla pewności warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz mocowania auta na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii a także Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje występują najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują również samochody marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ oraz wymiary transportowanego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za transport samochodu z UK płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Ankona już od 300 zł!

Zleć transport samochodu