Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko OK, szybko, sprawnie, dobry kontakt. Polecam!

Subaru Outback

WSZYSTKO OK POLECAM WSPÓŁPRACĘ

Kia Carens

Polecam!

Audi RSQ3

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport auta jest związany z obowiązkiem spełnienia konkretnych formalności. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód chcesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Powierzając transport pojazdu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów oraz mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna w transporcie samochodów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej informacji na temat pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie wiesz ile waży auto a także jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić znając markę pojazdu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek a także zrobić fotografie pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę doręczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych oraz spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony samochód stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno być przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki i mocowania samochodu do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans przewożą też auta marki Renault i Opel. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy zajmuje się transportem aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, takich jak długość drogi od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ oraz rozmiar transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport auta jest związany z obowiązkiem spełnienia konkretnych formalności. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód chcesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Powierzając transport pojazdu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów oraz mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna w transporcie samochodów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej informacji na temat pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie wiesz ile waży auto a także jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić znając markę pojazdu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek a także zrobić fotografie pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę doręczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych oraz spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony samochód stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno być przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki i mocowania samochodu do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans przewożą też auta marki Renault i Opel. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy zajmuje się transportem aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, takich jak długość drogi od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ oraz rozmiar transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Belfast już od 300 zł!

Zleć transport samochodu