Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam

ford Focus

,
Trasa: Chemnitz - Stronie Śląskie

100% POZYTYW!! Transport przebiegł bezbłędnie i co najważniejsze punktualnie! Oraz bardzo tanio wielki profesjonalizm . Wielkie Dzięki .

HONDA CIVIC USZKODZONA

Klient: Jakub S.
,
Trasa: Gdynia - Miłomłyn

Wszystko ok polecam

Fiat 500L

Klient: Tomasz B.
,
Trasa: Nancy - Wieluń

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu wiąże się z koniecznością spełnienia pewnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także długości trasy. Powierzając przewóz samochodu firmie transportowej trzeba dopilnować kilku ważnych punktów oraz przygotować potrzebne dokumenty.

 

Opis samochodu

Kluczowa w transporcie samochodów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo informacji odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży twój pojazd oraz jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i dołączyć do listy fotografie pojazdu. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe oraz zakładany termin dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych a także spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Użyteczna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla bezpieczeństwa warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie pojazdów często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc przymocowanie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz mocowania auta do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba zleceń dotyczy też UK i Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy transportują również auta marki Renault i Opel. W bazie zleceń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj i rozmiar przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport samochodu wiąże się z koniecznością spełnienia pewnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także długości trasy. Powierzając przewóz samochodu firmie transportowej trzeba dopilnować kilku ważnych punktów oraz przygotować potrzebne dokumenty.

 

Opis samochodu

Kluczowa w transporcie samochodów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo informacji odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży twój pojazd oraz jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i dołączyć do listy fotografie pojazdu. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe oraz zakładany termin dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych a także spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Użyteczna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla bezpieczeństwa warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie pojazdów często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc przymocowanie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz mocowania auta do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba zleceń dotyczy też UK i Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy transportują również auta marki Renault i Opel. W bazie zleceń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj i rozmiar przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Doetinchem już od 300 zł!

Zleć transport samochodu