Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w należytym porządku

TOYOTA PRIUS PLUS

Klient: Damian Ł.
,
Trasa: Sinabelkirchen - Warszawa

Szybko i na temat gorąco polecam.

Chrysler 300c

,
Trasa: Bückeburg - Morąg

Pomimo problemów z załadunkiem klient cierpliwy i wyrozumiały. Serdecznie polecam !

Transport dwa auta 2 x smart z Madryt Hiszpania do Radom Mazowieckie

,
Trasa: Madryt - Radom

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem spełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód chcesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając transport samochodu firmie transportowej musisz zwrócić uwagę na kilka kluczowych spraw a także mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Opis samochodu

Kluczowa podczas przewożenia samochodów okazuje się łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów na temat pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd oraz jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport pojazdów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Kluczowa dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zwykle potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe oraz planowaną datę realizacji, instrukcje odnośnie formalności na granicy i listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Przydatna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem przymocowanie ładunku. Niedostatecznie przymocowany samochód stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania pojazdu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans transportują też auta marki Renault i Ford. W bazie zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ a także rozmiar transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem spełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód chcesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając transport samochodu firmie transportowej musisz zwrócić uwagę na kilka kluczowych spraw a także mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Opis samochodu

Kluczowa podczas przewożenia samochodów okazuje się łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów na temat pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd oraz jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport pojazdów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Kluczowa dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zwykle potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe oraz planowaną datę realizacji, instrukcje odnośnie formalności na granicy i listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Przydatna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem przymocowanie ładunku. Niedostatecznie przymocowany samochód stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania pojazdu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans transportują też auta marki Renault i Ford. W bazie zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ a także rozmiar transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Freiburg im Breisgau już od 300 zł!

Zleć transport samochodu