Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo konkretny Gość. Świetny kontakt i wszystko jak ,,w szwajcarskim zegarku". Gorąco polecam!!!

Volkswagen Caddy

Klient: Kamil M.
,
Trasa: Heiligenhaus - Sędziszów Małopolski

Wszystko OK. Polecam

Peugeot Partner

,
Trasa: Płock - Starogard Gdański

Świetna współpraca!!!

Volkswagen Golf

Klient: Marcin B.
,
Trasa: Jettingen-Scheppach - Bożków

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia określonych formalności. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport pojazdu firmie transportowej trzeba dopilnować kilku kluczowych kwestii i mieć w zanadrzu potrzebne papiery.

 

Opis samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo informacji dotyczących samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i rozmiar. W momencie kiedy nie wiesz ile waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna dla przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek a także dołączyć do listy fotografie auta. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat ceny przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, instrukcje dotyczące formalności na granicy oraz listę papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Potrzebna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu auta wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie aut nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie ładunku. Niewłaściwie przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania auta na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża ilość zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii i Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa występują z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą też auta marki Renault i Opel. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz rozmiar przewożonego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia określonych formalności. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport pojazdu firmie transportowej trzeba dopilnować kilku kluczowych kwestii i mieć w zanadrzu potrzebne papiery.

 

Opis samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo informacji dotyczących samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i rozmiar. W momencie kiedy nie wiesz ile waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna dla przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek a także dołączyć do listy fotografie auta. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat ceny przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, instrukcje dotyczące formalności na granicy oraz listę papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Potrzebna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu auta wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie aut nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie ładunku. Niewłaściwie przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania auta na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża ilość zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii i Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa występują z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą też auta marki Renault i Opel. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz rozmiar przewożonego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Genk już od 300 zł!

Zleć transport samochodu