Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 92 817 000 zł 92 817 000 zł zaoszczędziliście z nami
913 000 wystawionych przesyłek 913 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
48 000 przewoźników 48 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Poszło jak z płatka... polecam Jacka

Narożnik i pralka

Klient: Jacek F.
,
Trasa: Hanower - Ruda Śląska

Zdecydowanie polecam, wszystko Według ustaleń, szybko i w bdb cenie!

2 paczki - walizki

Klient: Piotr M.
,
Trasa: Maidstone - Lednogóra

Naprawdę polecam wszystkim! Odbiór ma czas,dostawa także na czas. Cenowo też super :) polecam ! :)

Dwie sofy,krzesła,umywalki, kartony, rzeczy budowlane

,
Trasa: Rommerskirchen - Bielcza

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu niesie ze sobą konieczność spełnienia konkretnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przetransportować, stanu samochodu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport auta firmie transportowej musisz zwrócić uwagę na kilka kluczowych spraw i przygotować potrzebne papiery.

 

Opis pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres szczegółów na temat samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie wiesz ile waży twój pojazd i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Kluczowa dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek a także zrobić fotografie pojazdu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych i listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem przymocowanie ładunku. Niedostatecznie przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku i przypinania samochodu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość przesyłek dotyczy też UK a także Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault i Opel. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, takich jak odległość od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj a także rozmiar przewożonego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz samochodu niesie ze sobą konieczność spełnienia konkretnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przetransportować, stanu samochodu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport auta firmie transportowej musisz zwrócić uwagę na kilka kluczowych spraw i przygotować potrzebne papiery.

 

Opis pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres szczegółów na temat samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie wiesz ile waży twój pojazd i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Kluczowa dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek a także zrobić fotografie pojazdu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych i listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem przymocowanie ładunku. Niedostatecznie przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku i przypinania samochodu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość przesyłek dotyczy też UK a także Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault i Opel. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, takich jak odległość od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj a także rozmiar przewożonego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Götzis już od 300 zł!

Zleć transport samochodu