Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Ok Polecam

Opel Movano

Klient: Oskar P.
,
Trasa: Herstal - Rawa Mazowiecka

Brak jakichkolwiek problemów, polecam

Mercedes E kombi - odpala

,
Trasa: Boguszów-Gorce - Bydgoszcz

Bardzo sprawnie szybko i rzetelnie Polecam!

Bmw seria 5 f10 sedan

,
Trasa: Smallingerland - Leszno

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta jest związany z obowiązkiem spełnienia konkretnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przewieźć, stanu samochodu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz pojazdu firmie transportowej trzeba dopilnować kilku kluczowych punktów i przygotować wymagane papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej informacji dotyczących pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, ile waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i dołączyć do listy fotografie samochodu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe oraz planowaną datę doręczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych oraz listę papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię rachunku. Potrzebna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie pojazdów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie ładunku. Niewłaściwie zabezpieczony ładunek stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i mocowania pojazdu na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje występują najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują też auta marki Renault czy Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od garści czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ a także wymiary transportowanego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu aut poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz auta jest związany z obowiązkiem spełnienia konkretnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przewieźć, stanu samochodu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz pojazdu firmie transportowej trzeba dopilnować kilku kluczowych punktów i przygotować wymagane papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej informacji dotyczących pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, ile waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i dołączyć do listy fotografie samochodu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe oraz planowaną datę doręczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych oraz listę papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię rachunku. Potrzebna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie pojazdów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie ładunku. Niewłaściwie zabezpieczony ładunek stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i mocowania pojazdu na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje występują najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują też auta marki Renault czy Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od garści czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ a także wymiary transportowanego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu aut poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Isernhagen już od 300 zł!

Zleć transport samochodu