Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 92 817 000 zł 92 817 000 zł zaoszczędziliście z nami
913 000 wystawionych przesyłek 913 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
48 000 przewoźników 48 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Poszło jak z płatka... polecam Jacka

Narożnik i pralka

Klient: Jacek F.
,
Trasa: Hanower - Ruda Śląska

Wszystko było tak jak powinno być. Oczywiście na plus to dogadanie się z terminem.

1 paczka do Gubina ewentualnie odbiór w Niemczech po uzgodnieniu

Klient: Marcin M.
,
Trasa: Venlo - Gubin

Zdecydowanie polecam, wszystko Według ustaleń, szybko i w bdb cenie!

2 paczki - walizki

Klient: Piotr M.
,
Trasa: Maidstone - Lednogóra

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu wiąże się z koniecznością spełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i cena transportu, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przewieźć, stanu samochodu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz pojazdu firmie transportowej należy dopilnować kilku istotnych spraw i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Kluczowa w transporcie samochodów okazuje się łączność przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo informacji odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga i rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów uszkodzonych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek a także dołączyć do listy zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy a także listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Użyteczna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie aut nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie ładunku. Niewłaściwie przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania samochodu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans transportują też samochody marki Renault czy Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny przewozu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj a także rozmiar transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z UK płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz samochodu wiąże się z koniecznością spełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i cena transportu, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przewieźć, stanu samochodu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz pojazdu firmie transportowej należy dopilnować kilku istotnych spraw i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Kluczowa w transporcie samochodów okazuje się łączność przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo informacji odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga i rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów uszkodzonych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek a także dołączyć do listy zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy a także listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Użyteczna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie aut nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie ładunku. Niewłaściwie przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania samochodu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans transportują też samochody marki Renault czy Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny przewozu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj a także rozmiar transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z UK płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Klecza Górna już od 300 zł!

Zleć transport samochodu