Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam - pełen profesjonalizm - szybko tanio i bez problemów

Hyundai ix20

,
Trasa: Mühlenrade - Mszana Dolna

Polecam !!! Szybko sprawnie bez najmniejszych problemów

Suzuki Vitara

Klient: Artur C.
,
Trasa: Łuków Śląski - Gończyce

Wszystko sprawnie, na czas, bardzo dobry kontakt. Faktura wystawiona bez problemów.

Audi A3

Klient: Łukasz S.
,
Trasa: Bremerhaven - Pruszcz Gdański

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu niesie ze sobą konieczność dopełnienia pewnych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód chcesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz samochodu przewoźnikowi należy dopilnować kilku ważnych punktów i przygotować niezbędne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najwięcej informacji na temat pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd oraz jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie kosztów przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy a także spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie aut często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i mocowania pojazdu do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża liczba zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Inne kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje występują najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą też samochody marki Renault i Ford. W bazie zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy zajmuje się transportem samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przewieźć auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione w dużej mierze od garści czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ i wymiary przewożonego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za transport samochodu z UK płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz samochodu niesie ze sobą konieczność dopełnienia pewnych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód chcesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz samochodu przewoźnikowi należy dopilnować kilku ważnych punktów i przygotować niezbędne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najwięcej informacji na temat pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd oraz jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie kosztów przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy a także spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie aut często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i mocowania pojazdu do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża liczba zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Inne kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje występują najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą też samochody marki Renault i Ford. W bazie zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy zajmuje się transportem samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przewieźć auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione w dużej mierze od garści czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ i wymiary przewożonego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za transport samochodu z UK płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Kwidzyn już od 300 zł!

Zleć transport samochodu