Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko poszlo zgodnie z ustaleniami polecam

Opel Vectra

Klient: Daniel R.
,
Trasa: Hamburg - Pabianice

polecam

Volvo 240

Klient: Witold P.
,
Trasa: Tychy - Jadów

Polecam

Alfa Romeo Giulietta

Klient: Marcin L.
,
Trasa: Belfort - Łódź

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu jest związany z obowiązkiem spełnienia pewnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Zlecając transport samochodu firmie transportowej musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych punktów i mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu samochodów okazuje się współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo szczegółów odnośnie samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży samochód oraz jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Kluczowa z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i planowaną datę doręczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy oraz listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Potrzebna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie aut nie raz usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku i przypinania samochodu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba zleceń jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą też samochody marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty transportu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione głównie od garści czynników, takich jak odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj a także wymiary przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz samochodu jest związany z obowiązkiem spełnienia pewnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Zlecając transport samochodu firmie transportowej musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych punktów i mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu samochodów okazuje się współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo szczegółów odnośnie samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży samochód oraz jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Kluczowa z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i planowaną datę doręczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy oraz listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Potrzebna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie aut nie raz usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku i przypinania samochodu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba zleceń jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą też samochody marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty transportu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione głównie od garści czynników, takich jak odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj a także wymiary przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Gdańsk już od 300 zł!

Zleć transport samochodu