Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
61 000 przewoźników 61 000 przewoźników 61 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Dziękuję za współpracę - transport przebiegł bez problemów i na czas. Polecam tego przewoźnika.

Toyota Avensis

,
Trasa: Ronnenberg - Białystok

Bardzo dobry kontakt. Wszystko zgodnie z ustaleniami. Polecam

SEAT Leon

Klient: Marcin Ż.
,
Trasa: Zeewolde - Rankowskie

Porządna firma. Polecam

Volkswagen Transporter T5

Klient: Tomasz K.
,
Trasa: Albergen - Mirosławiec

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia pewnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport pojazdu przewoźnikowi trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów i mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna w transporcie samochodów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej szczegółów na temat pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga i rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Kluczowa z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz zrobić fotografie samochodu. Dzięki temu, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, firma transportowa musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat ceny transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i planowaną datę doręczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych i spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię rachunku. Przydatna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie aut nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie ładunku. Niewłaściwie zabezpieczony ładunek stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku i przypinania samochodu na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora liczba zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii i Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują również auta marki Renault i Opel. Wśród zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przewieźć auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Koszty transportu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, jak np. dystans od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz wymiary transportowanego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia pewnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport pojazdu przewoźnikowi trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów i mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna w transporcie samochodów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej szczegółów na temat pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga i rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Kluczowa z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz zrobić fotografie samochodu. Dzięki temu, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, firma transportowa musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat ceny transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i planowaną datę doręczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych i spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię rachunku. Przydatna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie aut nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie ładunku. Niewłaściwie zabezpieczony ładunek stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku i przypinania samochodu na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora liczba zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii i Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują również auta marki Renault i Opel. Wśród zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przewieźć auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Koszty transportu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, jak np. dystans od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz wymiary transportowanego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Gdynia już od 300 zł!

Zleć transport samochodu