Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo sprawnie przeprowadzona transakcja , miły kontakt , polecam

Jeep Grand Cherokee

,
Trasa: Sachsenheim - Częstochowa

Zgodnie z ustaleniami. Polecam Wszystkim

Lancia Ypsilon

Klient: Janusz F.
,
Trasa: Berlin - Katowice

polecam

Volvo 240

Klient: Witold P.
,
Trasa: Tychy - Jadów

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem dopełnienia pewnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport auta przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii a także mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Opis pojazdu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo informacji odnośnie pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód oraz jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport pojazdów uszkodzonych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i dołączyć do listy fotografie auta. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe oraz planowaną datę dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy i spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla pewności warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem przymocowanie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno zostać przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz mocowania pojazdu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne kraje, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans przewożą też samochody marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy zajmuje się transportem samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz wymiary przewożonego auta, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem dopełnienia pewnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport auta przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii a także mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Opis pojazdu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo informacji odnośnie pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód oraz jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport pojazdów uszkodzonych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i dołączyć do listy fotografie auta. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe oraz planowaną datę dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy i spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla pewności warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem przymocowanie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno zostać przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz mocowania pojazdu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne kraje, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans przewożą też samochody marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy zajmuje się transportem samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz wymiary przewożonego auta, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Londyn już od 300 zł!

Zleć transport samochodu