Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam, bardzo miły przewoźnik, dbający o zwierzęta; Osoba godna zaufania

Kotek

Klient: Andrzej C.
,
Trasa: Bolesławiec - Warszawa

Super kontakt dobra obsługa zgodna z ustaleniami.Gorąco polecam w 100%.

1 American Bully

,
Trasa: Nissewaard - Koscielec k Kola

Badzo dziękujemy, pełen profesjonalizm przy transporcie naszych piesków, Polecam wybór tego przewoźnika , Wszystko na plus Jeszcze raz dziękuję.

1x labrador ,1x mieszaniec

Klient: Szymon K.
,
Trasa: Gliwice - Calpe

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Ważne jest również zaprezentowanie ciężaru a także dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu to 51 złotych.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można także pupile po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Leki uspokajające należy używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu i reguł logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację oraz szacowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na długiej trasie, wcześniej weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują w trakcie jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także wyrozumiałym. Przydatne może także być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą także przysmaki – powinny podziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody i pożywienia należy również nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również reszty pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca posiada licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszystkie szczegóły odnośnie transportu. 


Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Ważne jest również zaprezentowanie ciężaru a także dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu to 51 złotych.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można także pupile po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Leki uspokajające należy używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu i reguł logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację oraz szacowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na długiej trasie, wcześniej weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują w trakcie jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także wyrozumiałym. Przydatne może także być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą także przysmaki – powinny podziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody i pożywienia należy również nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również reszty pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca posiada licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszystkie szczegóły odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Londyn już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt