Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

wszystko OK. polecam przewoznika.

Paczka x 500

Klient: Monika D.
,
Trasa: Tomaszów Mazowiecki - Bühl

Super kontakt! Przesyłka dotarła bezpiecznie. Polecam w 100%

Paczka

,
Trasa: Warszawa - Zaborowo

Przeuroczy, sympatyczny, wspanialy czlowiek. Profesjonalnie wykonana usluga. Wir 100 procentach polecam. Krystyna i Janusz Krakowiak

Paczka x 8, Rower x 2

,
Trasa: Zeltweg - Warszawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić transport paczki, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Określ wagę. Informacje te są niezwykle ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą to przewieźć. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet jeśli paczka jest niewielka, trzeba z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe najczęściej przewożą wiele paczek równocześnie, więc muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz również terminy. Szczegóły można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, ale jeśli znasz je już w trakcie wystawiania ogłoszenia, możesz je dodać w formularzu i określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne bądź wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas przewozu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Paczki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe i kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie przygotowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona w trasie, a została odpowiednio ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w razie zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie takich uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz waga przedmiotów przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj kojarzy się z kartonami i pudłami. Sporo osób trzyma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka bądź dyskontu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Wciąż, używając opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni używanych już opakowań często znajdują się różne naklejki, napisane długopisem notatki itp. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Adres możesz napisać również czarnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,by był jasny oraz czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, lepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia a także inne zniszczenia. Najlepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Potem należy wypełnić pustą przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Można w tym celu wykorzystać styropian, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co zapełni wnętrze opakowania i ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom trzeba poświęcić więcej uwagi. Bardzo praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w marketach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do zapakowania rzeczy szklanych albo z porcelany. Często przydają się też rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy gąbki, gazet i tego typu rzeczy znajdujących się w wielu domach, warto też zastosować bardziej fachowe, specjalnie stworzone do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Mają zastosowanie zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paka zawiera parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć profilami ochronnymi, należy także zadbać o zapełnienie opakowania. Sprzęt AGD oraz RTV warto przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie masz takowych kartonów, możesz użyć inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio duże i trwałe. W tej sytuacji również warto użyć narożniki chroniące. Jeżeli w opakowaniu planujesz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki i półki. Wszelkie drobne elementy, np. śruby, nóżki bądź gwoździe, włóż w jednym woreczku bądź w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się parę mebli, części z każdego sprzętu umieść w osobnych opakowaniach i podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Wpływ ma także ustawienie rzeczy w opakowaniu bądź kartonie. Jeśli planujesz zapakować parę przedmiotów, na przykład książki, prześcieradła, bieliznę i szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być mocno owinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć materiałami czy ręcznikami. 

Kiedy poszczególne przedmioty znajdują się już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany podczas przewozu bądź zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź złamany.

Warunki i cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport ładunków na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Ważne jest poprawne opisanie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy także od wymiarów oraz wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest transport paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności lub zapewnienia specyficznych warunków w trakcie przewozu. Waga ładunków nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Waga jest bardzo istotnym wyznacznikiem kosztów w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają konkretnie ustalone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone ceny dotyczą standardowych przesyłek, opakowań lub pudeł w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach zazwyczaj przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz transport przesyłki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


Aby zlecić transport paczki, wystaw zlecenie na naszej stronie. Wystarczy, że wejdziesz w podstronę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu właściwej kategorii. Podaj dokładne wymiary paczki albo pakunków, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Określ wagę. Informacje te są niezwykle ważne dla oferentów, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy mogą to przewieźć. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet jeśli paczka jest niewielka, trzeba z detalami ją przedstawić. Firmy przewozowe najczęściej przewożą wiele paczek równocześnie, więc muszą wiedzieć, jak spora jest każda z nich. Podaj adres odbioru oraz dostarczenia paczki, najlepiej wyznacz również terminy. Szczegóły można dogadać z przewoźnikiem w przyszłości, ale jeśli znasz je już w trakcie wystawiania ogłoszenia, możesz je dodać w formularzu i określić nawet godzinę, w której możliwy jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne bądź wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas przewozu, powiadom o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład ładunków zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, urządzenia elektroniczne, artykuły spożywcze bądź inne rzeczy, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Paczki muszą być właściwie zabezpieczone. Firmy przewozowe i kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez klienta. Odpowiednie przygotowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Gdy paczka zostanie uszkodzona w trasie, a została odpowiednio ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie przesyłki pozwoli Ci uniknąć sporów w razie zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie takich uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają wielkość oraz waga przedmiotów przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj kojarzy się z kartonami i pudłami. Sporo osób trzyma pod dachem jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w piwnicy. Takie opakowania z reguły można wykorzystać, lecz należy mieć pewność, że są w dobrym stanie. Jeśli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz kupić je w markecie z artykułami budowlanymi bądź sklepach internetowych. Innym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka bądź dyskontu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś zbędne kartony. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się do niego zaraz po tym. Wszelkie kartony i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz szczególnie praktyczne. Wciąż, używając opakowań znalezionych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są wytrzymałe i nie posiadają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na opakowaniu umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest również usunięcie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników firmy. Na powierzchni używanych już opakowań często znajdują się różne naklejki, napisane długopisem notatki itp. Wszystkie te pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest napisanie adresu na niekolorowej kopercie i przyklejenie jej na powierzchni kartonu. Adres możesz napisać również czarnym, grubym mazakiem. Najważniejsze,by był jasny oraz czytelny.

W sytuacji, gdy w jednej paczce zamierzasz transportować różne przedmioty, lepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na otarcia a także inne zniszczenia. Najlepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Potem należy wypełnić pustą przestrzeń materiałami łagodzącymi wstrząsy, tak, żeby przedmioty nie przesuwały się oraz nie obijały się jeden o drugi. Można w tym celu wykorzystać styropian, gazety, drewniane wióry, folię bąbelkową – cokolwiek, co zapełni wnętrze opakowania i ochroni rzeczy przed zniszczeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie rzeczom trzeba poświęcić więcej uwagi. Bardzo praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją kupić na przykład w marketach budowlanych czy hipermarketach. Folia bąbelkowa nadaje się na przykład do zapakowania rzeczy szklanych albo z porcelany. Często przydają się też rożnego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wymienionych już kawałków styropianu czy gąbki, gazet i tego typu rzeczy znajdujących się w wielu domach, warto też zastosować bardziej fachowe, specjalnie stworzone do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Mają zastosowanie zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paka zawiera parę drobnych, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Większy sprzęt zasilany prądem można zabezpieczyć profilami ochronnymi, należy także zadbać o zapełnienie opakowania. Sprzęt AGD oraz RTV warto przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie masz takowych kartonów, możesz użyć inne tekturowe opakowania, pamiętaj jednak, że muszą być odpowiednio duże i trwałe. W tej sytuacji również warto użyć narożniki chroniące. Jeżeli w opakowaniu planujesz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je i spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały, szafki i półki. Wszelkie drobne elementy, np. śruby, nóżki bądź gwoździe, włóż w jednym woreczku bądź w kopercie. Gdy w kartonie znajduje się parę mebli, części z każdego sprzętu umieść w osobnych opakowaniach i podpisz je wszystkie. Dzięki temu odbiorca paczki nie będzie miał trudności ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Wpływ ma także ustawienie rzeczy w opakowaniu bądź kartonie. Jeśli planujesz zapakować parę przedmiotów, na przykład książki, prześcieradła, bieliznę i szklane dekoracje, miej na uwadze, że te wspomniane na końcu muszą być mocno owinięte. Warto także wykorzystać ławy sposób i szklane przedmioty owinąć materiałami czy ręcznikami. 

Kiedy poszczególne przedmioty znajdują się już w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Boki kartonu trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być solidna i szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, ponieważ może zostać przerwany podczas przewozu bądź zepsuć karton. Upewnij się, że karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty bądź złamany.

Warunki i cena przewozu

Na stronie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie transport ładunków na terenie Polski, jak i transport poza krajem. Ważne jest poprawne opisanie drogi, jej długość ma wpływ na czas transportu, a także na jego cenę. Poza długością trasy, cena zależy także od wymiarów oraz wagi twojej paczki. Bardziej kosztowny jest transport paczek niestandardowych, a mianowicie takich, które wymagają większej ostrożności lub zapewnienia specyficznych warunków w trakcie przewozu. Waga ładunków nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, opłacalną opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Waga jest bardzo istotnym wyznacznikiem kosztów w transporcie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają konkretnie ustalone warianty cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od 1 kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie określone ceny dotyczą standardowych przesyłek, opakowań lub pudeł w typie prostopadłościanu bądź sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach zazwyczaj przeprowadzana jest indywidualnie.

Firma, której zlecasz transport przesyłki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Londyn już od 30 zł!

Zleć transport paczek