Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dziękuję!Jak najbardziej polecam pana Martyna.Wszystkie rzeczy dojechały bezpiecznie w nienaruszonym stanie.Pan kierowca pomocny i cierpliwy. Super!!!

Boxes 11–20, Sofa bed x 1, Pram x 1, Kids bike x 1, Shelving storage bookcase 77×77 x 2, Chest of d

Profesjonalny przewoźnik. Kontakt aż do chwili rozładunku. Monitorowanie całej trasy i przede wszystkim czas przekroczenia granic. Każdy z nas martwi się o swój dobytek ( w moim przypadku 17 lat). Zaufajmy tym co się na tym znają. Szczerze polecam.

Kartony 21–30, szafa czterodrzwiowa (rozkręcona) x 2 x 2, Łóżko podwójne z materacem x 1, Komoda śr

Profesjonalnie i na czas. Doskonały przewoźnik

Kartony 11–20, Pralka x 1, Rower x 1

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej kojarzą się z chaosem, nerwową atmosferą oraz niekończącym się spisem zadań do załatwienia. Jednak dobrze zorganizowana przeprowadzka będzie przebiegać bezstresowo a przy tym sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie i z opanowaniem wziąć się za pakowanie przedmiotów a także wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także zabezpieczenie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej zadbać o to, żeby przewożone rzeczy były uporządkowane a także podpisane. Najlepiej stworzyć spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że przewożone paczki dojechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle wiążą się z transportem dużej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy także oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Przyspieszy to wypakowywanie pakunków w nowym domu. Ponadto, szukając przewoźnika potrzebujesz dużo konkretnych informacji dotyczących przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać ilość i rozmiary sprzętów i paczek. Spisanie rejestru jest zatem potrzebne. 

Trzeba także zapewnić prawidłowe chronienie paczki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, jak na przykład okna, obrazy, miski, a także antyki. Najlepiej owinąć delikatne rzeczy folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Rozmontowane meble łatwiej można przewieźć, maleje też ryzyko obtłuczeń w transporcie. Jednak części mebli nie da się rozłożyć, a czasem okazuje się to niepotrzebne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie łamliwe i ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobniejszych rzeczy, takich jak książki, płyty, porcelana, figurki i tak dalej warto wykorzystać pudła. Prawdopodobnie będzie potrzebna duża liczba kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem kupić kartony lub też sprawić je sobie odmienną drogą. Zdarza się, że hipermarkety ochoczo pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach produktów. Zawitaj więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem może być zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wybranych sklepach remontowych i w Internecie. Do przechowywania drobnych rzeczy oraz rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć także torby z materiału lub worki. Worki są tańsze a także łatwiej dostępne, z kolei torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach rzeczy kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek zostaną przebite oraz że zawartość zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, powinny być rozmrożone oraz odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc także te pozornie lekkie szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie zapakować należy też kwiaty. Pudła, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego albo wymagającego specjalnej delikatności, na przykład antyki, pianino czy duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi oferować ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy jesteś skłonny pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych danych. Precyzyjnie podaj daty, a także godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać kartony a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie oraz skręcanie dobytku, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie sprzętów. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia znajdziesz aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny między Polską i Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać typ budynku oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przeprowadzek uzależnione są od wielu różnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, liczby osób niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może droższy w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba przetransportować dobytek oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów kruchych, na przykład pianino, elektronika, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także wyjątkowej uważności, dlatego ich przewóz podnosi cenę przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają także swoje opakowania, na przykład worki, pudła i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, przykładowo pomoc dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej kojarzą się z chaosem, nerwową atmosferą oraz niekończącym się spisem zadań do załatwienia. Jednak dobrze zorganizowana przeprowadzka będzie przebiegać bezstresowo a przy tym sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie i z opanowaniem wziąć się za pakowanie przedmiotów a także wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także zabezpieczenie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej zadbać o to, żeby przewożone rzeczy były uporządkowane a także podpisane. Najlepiej stworzyć spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że przewożone paczki dojechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle wiążą się z transportem dużej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy także oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Przyspieszy to wypakowywanie pakunków w nowym domu. Ponadto, szukając przewoźnika potrzebujesz dużo konkretnych informacji dotyczących przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać ilość i rozmiary sprzętów i paczek. Spisanie rejestru jest zatem potrzebne. 

Trzeba także zapewnić prawidłowe chronienie paczki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, jak na przykład okna, obrazy, miski, a także antyki. Najlepiej owinąć delikatne rzeczy folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Rozmontowane meble łatwiej można przewieźć, maleje też ryzyko obtłuczeń w transporcie. Jednak części mebli nie da się rozłożyć, a czasem okazuje się to niepotrzebne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie łamliwe i ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobniejszych rzeczy, takich jak książki, płyty, porcelana, figurki i tak dalej warto wykorzystać pudła. Prawdopodobnie będzie potrzebna duża liczba kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem kupić kartony lub też sprawić je sobie odmienną drogą. Zdarza się, że hipermarkety ochoczo pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach produktów. Zawitaj więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem może być zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wybranych sklepach remontowych i w Internecie. Do przechowywania drobnych rzeczy oraz rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć także torby z materiału lub worki. Worki są tańsze a także łatwiej dostępne, z kolei torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach rzeczy kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek zostaną przebite oraz że zawartość zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, powinny być rozmrożone oraz odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc także te pozornie lekkie szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie zapakować należy też kwiaty. Pudła, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego albo wymagającego specjalnej delikatności, na przykład antyki, pianino czy duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi oferować ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy jesteś skłonny pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych danych. Precyzyjnie podaj daty, a także godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać kartony a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie oraz skręcanie dobytku, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie sprzętów. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia znajdziesz aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny między Polską i Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać typ budynku oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przeprowadzek uzależnione są od wielu różnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, liczby osób niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może droższy w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba przetransportować dobytek oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów kruchych, na przykład pianino, elektronika, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także wyjątkowej uważności, dlatego ich przewóz podnosi cenę przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają także swoje opakowania, na przykład worki, pudła i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, przykładowo pomoc dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Londyn już od 150!

Zleć przeprowadzkę