Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo ale to bardzo polecam kierowcow i Pana Rafała, kontakt bardzo bardzo dobry .Piesek dojechał w bardzo dobrej kondycij.

Pies

Klient: Barbara S.
,
Trasa: Szczecin - Rheinfelden (Baden)

Kontakt super, wszystko sprawnie i szybciutko. Nie było nawet problemu z wcześniejszym nadaniem przesyłki. Mimo lekkich obaw jak piesek zniesie podróż, dojechał cały zdrowy i zadowolony. Polecam Pana Marcina, taki transport to złoto! Pozdrawiam

Pies

Klient: Marcin C.
,
Trasa: Rzeszów - Mrągowo

Trafiłam na tą stronę przypadkiem, nie byłam do końca pewna czy to dobry pomysł, okazalo się, że dzięki Panu Tomaszowi to był rewelacyjny pomysł. Po oddaniu pieska w Pana ręce cały czas dostawałam zdjęcia i informacje na temat pieska. Polecam.

1 owczarek belgijski Malinois

Klient: Tomasz N.
,
Trasa: Dalików - Obersontheim

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika oraz zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość pupili, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest też zaprezentowanie wagi oraz dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli chodzi o transport za granicę. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Powinno również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Zwierzak powinien być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kotów i psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można też zwierzęta po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające można używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. By zagwarantować pupilowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i procedur logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia oraz przewidywany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sytuację, lepiej pozostać spokojnym i delikatnym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą również smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu lub ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy również pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Warto również określić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszelkie detale dotyczące zlecenia. 


Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika oraz zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość pupili, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest też zaprezentowanie wagi oraz dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli chodzi o transport za granicę. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Powinno również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Zwierzak powinien być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kotów i psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można też zwierzęta po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające można używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. By zagwarantować pupilowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i procedur logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia oraz przewidywany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sytuację, lepiej pozostać spokojnym i delikatnym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą również smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu lub ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy również pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Warto również określić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszelkie detale dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Madryt już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt