Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 76 543 756 zł 76 543 756 zł zaoszczędziliście z nami
769 000 wystawionych przesyłek 769 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
42 000 przewoźników 42 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo polecam. Odbiór, dostawa auta oraz super kontakt na najwyższym poziomie. Dziękuję !!!

Citroen C5

Klient: Kamil R.
,
Trasa: Szczecin - Chrusciele Nowe

Polecam. Wszystko zgodnie z ustaleniami i na czas. Dobry kontakt. Polecam.

Alfa Romeo 147

Klient: Klaudia S.
,
Trasa: Częstochowa - Drechterland

Wszystko ok polecam

Iveco Kontener Z okolic Lille do Krakowa

Klient: Andrzej S.
,
Trasa: Seclin - Borek Szlachecki

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu jest związany z obowiązkiem spełnienia konkretnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i cena transportu, zależy od tego, jaki samochód chcesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport auta przewoźnikowi musisz zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii a także przygotować wymagane dokumenty.

 

Opis samochodu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najwięcej szczegółów dotyczących pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Gdy nie wiesz jak dużo waży twój pojazd a także jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Najważniejsza dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także zrobić fotografie auta. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i planowaną datę realizacji, wytyczne odnośnie formalności na granicy a także listę papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię faktury. Przydatna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że dla pewności lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów często usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem przymocowanie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany ładunek stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania auta do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault czy Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ oraz wymiary przewożonego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie auta z UK płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz samochodu jest związany z obowiązkiem spełnienia konkretnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i cena transportu, zależy od tego, jaki samochód chcesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport auta przewoźnikowi musisz zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii a także przygotować wymagane dokumenty.

 

Opis samochodu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najwięcej szczegółów dotyczących pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Gdy nie wiesz jak dużo waży twój pojazd a także jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Najważniejsza dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także zrobić fotografie auta. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i planowaną datę realizacji, wytyczne odnośnie formalności na granicy a także listę papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię faktury. Przydatna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że dla pewności lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów często usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem przymocowanie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany ładunek stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania auta do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault czy Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ oraz wymiary przewożonego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie auta z UK płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Nanteuil-le-Haudouin już od 300 zł!

Zleć transport samochodu