Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 76 543 756 zł 76 543 756 zł zaoszczędziliście z nami
769 000 wystawionych przesyłek 769 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
42 000 przewoźników 42 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

POLECAM! Szybki odbiór i dostawa, super kontakt.

Fiat 600

Klient: Rafał Ł.
,
Trasa: Szczecin - Warszawa

Wszystko super, polecam w 100% miło i sprawnie :)

Land Rover Defender

Klient: Damian P.
,
Trasa: Neetze - Świdnica Polska

Godny polecenia przewoznik. Latwy kontakt ,terminowe wykonanie zlecenia. Dobrej jakosci sprzet do przewozu aut. Pozytywnie.

auto

Klient: Alex N.
,
Trasa: Bremerhaven - Warszawa

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu pociąga za sobą konieczność spełnienia konkretnych wymogów. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Powierzając przewóz auta przewoźnikowi warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów oraz przygotować potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów na temat samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz rozmiar. Gdy nie wiesz ile waży twój pojazd oraz jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić znając markę pojazdu. Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz pojazdów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz zrobić fotografie auta. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce docelowe oraz zakładany termin realizacji, wytyczne odnośnie formalności na granicy i spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Użyteczna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie samochodów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz mocowania auta do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje występują najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz zlecić transport w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy transportują też samochody marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj oraz rozmiar transportowanego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz samochodu pociąga za sobą konieczność spełnienia konkretnych wymogów. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Powierzając przewóz auta przewoźnikowi warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów oraz przygotować potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów na temat samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz rozmiar. Gdy nie wiesz ile waży twój pojazd oraz jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić znając markę pojazdu. Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz pojazdów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz zrobić fotografie auta. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce docelowe oraz zakładany termin realizacji, wytyczne odnośnie formalności na granicy i spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Użyteczna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie samochodów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz mocowania auta do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje występują najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz zlecić transport w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy transportują też samochody marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj oraz rozmiar transportowanego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Nottensdorf już od 300 zł!

Zleć transport samochodu