Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Przesylka dotarla szybko i bezpiecznie profesjonalna Firma nie mam żadnych zastrzeżeń Polecam .

Łóżko i materac ze sklepu

Klient: Piotr K.
,
Trasa: Kępno - Bielefeld

REWELACJA! pozdrawiam

4 fotele samochodowe przód i tył waga całości ok 80 kg, po renowacji

Klient: Juliusz G.
,
Trasa: Łódź - Marciszów

Solidnie, bez problemów i na czas. Polecam.

komoda

Klient: Pawel R.
,
Trasa: Kiełczów - Sobótka

Przygotowanie do transportu

Transport auta niesie ze sobą konieczność spełnienia konkretnych wymogów. Przebieg transportu, to, co należy przygotować oraz cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając transport auta firmie transportowej warto dopilnować kilku istotnych spraw a także mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Kluczowa przy planowaniu transportu pojazdów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółów dotyczących pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd a także jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz pojazdów zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz zrobić zdjęcia pojazdu. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebować będzie kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę doręczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych i listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla pewności lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie pojazdów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania pojazdu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża liczba zleceń dotyczy też UK i Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje występują najczęściej, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault czy Opel. Wśród zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Ceny przewozu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz wymiary przewożonego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta niesie ze sobą konieczność spełnienia konkretnych wymogów. Przebieg transportu, to, co należy przygotować oraz cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając transport auta firmie transportowej warto dopilnować kilku istotnych spraw a także mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Kluczowa przy planowaniu transportu pojazdów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółów dotyczących pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd a także jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz pojazdów zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz zrobić zdjęcia pojazdu. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebować będzie kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę doręczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych i listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla pewności lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie pojazdów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania pojazdu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża liczba zleceń dotyczy też UK i Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje występują najczęściej, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault czy Opel. Wśród zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Ceny przewozu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz wymiary przewożonego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Nürburg już od 300 zł!

Zleć transport samochodu