Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok, dobry kontakt sprawny rozładunek, polecam

Mini cooper

Klient: Artur K.
,
Trasa: Darmstadt - Nakło nad Notecią

polecam

Jaguar XE

Klient: Antonin P.
,
Trasa: Wrocław - Grybów

Solidny Przewoźnik, auto odebrane i dostarczone terminowo, bardzo dobry kontakt, wszystko w jak najlepszym porządku. Zdecydowanie polecam.

VW Polo

Klient: Marcin S.
,
Trasa: Dąbrowa Górnicza - Błonie-Wieś

Przygotowanie do transportu

Transport auta pociąga za sobą konieczność dopełnienia konkretnych formalności. Przebieg transportu, to, co należy przygotować i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód musisz przewieźć, stanu samochodu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport samochodu przewoźnikowi warto zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji na temat pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd oraz jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Najważniejsza dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także zrobić fotografie pojazdu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebuje kompletu papierów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy oraz listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię faktury. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie przymocowany samochód stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno zostać przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki i przypinania pojazdu do lawety. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z UK i Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują też auta marki Renault i Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, a także aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione w dużej mierze od garści czynników, takich jak odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj oraz rozmiar transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta pociąga za sobą konieczność dopełnienia konkretnych formalności. Przebieg transportu, to, co należy przygotować i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód musisz przewieźć, stanu samochodu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport samochodu przewoźnikowi warto zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji na temat pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd oraz jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Najważniejsza dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także zrobić fotografie pojazdu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebuje kompletu papierów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy oraz listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię faktury. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie przymocowany samochód stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno zostać przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki i przypinania pojazdu do lawety. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z UK i Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują też auta marki Renault i Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, a także aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione w dużej mierze od garści czynników, takich jak odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj oraz rozmiar transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Oberndorf am Neckar już od 300 zł!

Zleć transport samochodu