Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

mega czad mega kierowca cos pieknego w tym dniu cały plac stał na nogach o 22 a pani Krysia stanęla na bacznośc krzyczac ze hala sie wali - jednak opanowanie szofera spokoj i ciecie pedału sprawilo ze zapanował rozladunek na czas

4.5 metra wiosłowa

Klient: Paweł Ś.
,
Trasa: Lipno - Korczyna

Polecam tego przewoźnika, profesjonalne wykonanie, w terminie!

Iveco E6 ML120E28

,
Trasa: Pyskowice - Bilzen

Wszystko ok, przewoźnik słowny i dotrzymujący umowy. Pozdrawiam

Stół + 4 krzesła

Klient: Jakub M.
,
Trasa: Sulęcin - Warszawa

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu niesie ze sobą konieczność dopełnienia określonych wymogów. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód musisz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport auta firmie transportowej musisz zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów i przygotować potrzebne papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów okazuje się łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najwięcej szczegółów dotyczących samochodu. Duże znaczenie mają waga i rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto i jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz pojazdów niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia auta. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych a także listę papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że dla pewności lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut często zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany ładunek stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz mocowania pojazdu na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii i Francji. Inne kraje, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje występują najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą również auta marki Renault i Ford. Wśród zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty transportu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz wymiary przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport samochodu niesie ze sobą konieczność dopełnienia określonych wymogów. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód musisz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport auta firmie transportowej musisz zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów i przygotować potrzebne papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów okazuje się łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najwięcej szczegółów dotyczących samochodu. Duże znaczenie mają waga i rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto i jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz pojazdów niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia auta. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych a także listę papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że dla pewności lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut często zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany ładunek stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz mocowania pojazdu na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii i Francji. Inne kraje, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje występują najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą również auta marki Renault i Ford. Wśród zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty transportu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz wymiary przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Pyskowice już od 300 zł!

Zleć transport samochodu