Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
79 000 przewoźników 79 000 przewoźników 79 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo konkretny , punktualny i bezproblemowy przewoźnik . Polecam w 100% !

Hyundai ix35 x 1, BMW X1 x 1, Ford Kuga x 1, Volkswagen Tiguan x 1

Szybko i sprawnie, wszystko zgodnie z ustaleniami. Bardzo dobry kontakt!! Polecam

Audi A6

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport samochodu?

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność spełnienia określonych wymogów. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport auta firmie transportowej musisz dopilnować kilku ważnych spraw oraz przygotować niezbędne dokumenty.

 

Opis pojazdu

Kluczowa w transporcie pojazdów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji dotyczących samochodu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie wiesz jak dużo waży twój pojazd i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek a także zrobić zdjęcia samochodu. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik musi mieć komplet dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat ceny transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę dostarczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych a także listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu auta wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak na wszelki wypadek warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów często usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra a

Szukasz transportu?

Transport samochodów Rheinfelden już od 300 zł!

Zleć transport samochodu