Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 92 817 000 zł 92 817 000 zł zaoszczędziliście z nami
913 000 wystawionych przesyłek 913 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
48 000 przewoźników 48 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Zdecydowanie polecam, wszystko Według ustaleń, szybko i w bdb cenie!

2 paczki - walizki

Klient: Piotr M.
,
Trasa: Maidstone - Lednogóra

Zdecydowanie polecam! Wszystko zgodnie z ustaleniami, szybki transport w bdb cenie! Konkretna firma

2 paczki - plastikowe pojemniki

,
Trasa: Maidstone - Lednogóra

Wszystko sprawnie i profesjonalnie.Bardzo mila i pomocna Osoba.Goraco polecam

Meble kuchenne

Klient: Maksat S.
,
Trasa: Hirrlingen - Starachowice

Przygotowanie do transportu

Transport auta jest związany z obowiązkiem spełnienia pewnych formalności. Przebieg transportu, to, co należy przygotować a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd musisz przetransportować, stanu samochodu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz samochodu przewoźnikowi warto dopilnować kilku ważnych punktów a także mieć w zanadrzu potrzebne papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu samochodów okazuje się współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów dotyczących samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i rozmiar. W momencie kiedy nie wiesz ile waży twój pojazd a także jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i dołączyć do listy fotografie pojazdu. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy oraz listę papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że dla pewności lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie samochodów często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku i przypinania auta do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość zleceń dotyczy też UK i Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault czy Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Koszty transportu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ a także rozmiar transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie auta z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport auta jest związany z obowiązkiem spełnienia pewnych formalności. Przebieg transportu, to, co należy przygotować a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd musisz przetransportować, stanu samochodu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz samochodu przewoźnikowi warto dopilnować kilku ważnych punktów a także mieć w zanadrzu potrzebne papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu samochodów okazuje się współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów dotyczących samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i rozmiar. W momencie kiedy nie wiesz ile waży twój pojazd a także jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i dołączyć do listy fotografie pojazdu. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy oraz listę papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że dla pewności lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie samochodów często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku i przypinania auta do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość zleceń dotyczy też UK i Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault czy Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Koszty transportu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ a także rozmiar transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie auta z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Soto del Real już od 300 zł!

Zleć transport samochodu