Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo polecam. Napewno skorzystam jeszcze raz :)

SEAT Leon

Klient: Marcin K.
,
Trasa: Wałcz - Tegelen

Dobry kontakt. Szybko sprawnie i bez problemów. Polecam

Mercedes-Benz E-Class

,
Trasa: Norymberga - Pabianice

Polecam

Audi A4

Klient: Gabriel P.
,
Trasa: Antwerpia - Damienice

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta pociąga za sobą konieczność spełnienia konkretnych wymogów. Przebieg transportu, to, co należy przygotować i cena transportu, zależy od tego, jaki samochód musisz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając przewóz auta przewoźnikowi trzeba dopilnować kilku ważnych spraw oraz mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów jest współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo szczegółów odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto a także jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz pojazdów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Kluczowa dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek a także dołączyć do listy fotografie auta. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Formalności

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebować będzie kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce nadania, a także miejsce docelowe i planowaną datę dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych oraz spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Potrzebna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem przymocowanie ładunku. Niewłaściwie przymocowany samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i przypinania auta do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault czy Opel. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przetransportować auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz wymiary transportowanego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za transport samochodu z UK zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz auta pociąga za sobą konieczność spełnienia konkretnych wymogów. Przebieg transportu, to, co należy przygotować i cena transportu, zależy od tego, jaki samochód musisz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając przewóz auta przewoźnikowi trzeba dopilnować kilku ważnych spraw oraz mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów jest współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo szczegółów odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto a także jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz pojazdów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Kluczowa dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek a także dołączyć do listy fotografie auta. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Formalności

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebować będzie kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce nadania, a także miejsce docelowe i planowaną datę dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych oraz spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Potrzebna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem przymocowanie ładunku. Niewłaściwie przymocowany samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i przypinania auta do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault czy Opel. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przetransportować auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz wymiary transportowanego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za transport samochodu z UK zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Valence już od 300 zł!

Zleć transport samochodu