Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super kontakt. Wszystko sprawnie załątwione zgodnie z ustaleniami. Informacje na bierząco z załadunku i rozładunku. Polecam tego solidnego przewoźnika.

Volkswagen Golf

wszystko ok. polecam

BMW 3 Series

Wszystko super, świetny kontakt, błyskawicznie ogarnięty transport. Na pewno jeszcze skorzystam. Dziękuję i polecam!

Peugeot 508

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport auta niesie ze sobą konieczność spełnienia określonych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przewieźć, od stanu pojazdu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz auta firmie transportowej należy dopilnować kilku istotnych punktów a także mieć w zanadrzu potrzebne papiery.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Bardzo ważna w transporcie pojazdów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie wiesz ile waży samochód oraz jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz aut niesprawnych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Istotna dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek a także zrobić zdjęcia pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów przewozu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych a także spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Przydatna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz mocowania pojazdu do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych aut znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans transportują również samochody marki Renault i Opel. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ i wymiary transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta niesie ze sobą konieczność spełnienia określonych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przewieźć, od stanu pojazdu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz auta firmie transportowej należy dopilnować kilku istotnych punktów a także mieć w zanadrzu potrzebne papiery.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Bardzo ważna w transporcie pojazdów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie wiesz ile waży samochód oraz jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz aut niesprawnych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Istotna dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek a także zrobić zdjęcia pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów przewozu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych a także spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Przydatna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz mocowania pojazdu do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych aut znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans transportują również samochody marki Renault i Opel. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ i wymiary transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Varsovia już od 300 zł!

Zleć transport samochodu