Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

wszystko super polecam serdecznie

Reno trafic

Klient: Paweł G.
,
Trasa: Wörth - Piwniczna-Zdrój

Wszystko super. Nawet szybciej jak sie umawialiśmy. Bardzo dobry kontakt.

Mercedes Vito

,
Trasa: Krefeld - Krosno

Wszystko przebiegło zgodnie z umową. Polecam.

Vw

Klient: Adam G.
,
Trasa: Siedlątków - Straelen

Przygotowanie do transportu

Transport auta wiąże się z koniecznością dopełnienia określonych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować oraz cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, od stanu pojazdu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport auta firmie transportowej trzeba dopilnować kilku istotnych kwestii i mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Opis samochodu

Niezwykle istotna w transporcie pojazdów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najwięcej informacji odnośnie pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga i rozmiar. W momencie kiedy nie wiesz ile waży twój pojazd i jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz zrobić fotografie pojazdu. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebuje kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie ceny przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia i zakładany termin doręczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych i listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu firmie transportowej, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut często usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki i mocowania auta do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans przewożą też auta marki Renault czy Opel. W bazie zleceń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj i wymiary przewożonego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta wiąże się z koniecznością dopełnienia określonych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować oraz cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, od stanu pojazdu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport auta firmie transportowej trzeba dopilnować kilku istotnych kwestii i mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Opis samochodu

Niezwykle istotna w transporcie pojazdów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najwięcej informacji odnośnie pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga i rozmiar. W momencie kiedy nie wiesz ile waży twój pojazd i jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz zrobić fotografie pojazdu. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebuje kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie ceny przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia i zakładany termin doręczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych i listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu firmie transportowej, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut często usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki i mocowania auta do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans przewożą też auta marki Renault czy Opel. W bazie zleceń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj i wymiary przewożonego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Vejle już od 300 zł!

Zleć transport samochodu