Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport okien lub przedmiotów szklanych. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą szkło.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 194 917 000 zł zaoszczędziliście z nami 194 917 000 zł 194 917 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 783 000 wystawionych przesyłek 1 783 000 wystawionych przesyłek 1 783 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
83 000 przewoźników 83 000 przewoźników 83 000 przewoźników

Niedawno przewiezione przesyłki:

Przesyłki Rzeźba w pudełku
Rzeźba w pudełku

Skąd:

Polska, Warszawa

Dokąd:

Polska, Krosno Odrzańsk (...)
Cena:
90,00 zł

Oszczędność:

39 zł
Przesyłki Podusfitka do Mercedes Vito
Podusfitka do Mercedes Vito

Skąd:

Polska, Warszawa

Dokąd:

Polska, Wieprzów Ordyna (...)
Cena:
220,00 zł

Oszczędność:

292 zł
Przesyłki Paczka z obrazkiem w środku
Paczka z obrazkiem w środku

Skąd:

Polska, Warszawa

Dokąd:

Polska, Szczecin
Cena:
150,00 zł

Oszczędność:

64 zł
Przesyłki Szyby PILNE NA DZIŚ x 5
Szyby PILNE NA DZIŚ x 5

Skąd:

Polska, Warszawa

Dokąd:

Polska, Krypy
Cena:
450,00 zł

Oszczędność:

597 zł
Przesyłki Lampy szklane x 3
Lampy szklane x 3

Skąd:

Polska, Dolsk

Dokąd:

Polska, Warszawa
Cena:
130,00 zł

Oszczędność:

106 zł
Przesyłki Popielniczki szklane x 1, Szkło teatralne(bardzo kruche) x 1, Butelki szklane x 5, Kosze sklepowe x
Cena:
390,00 zł

Oszczędność:

219 zł
Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Gorąco polecam. Paczki odebrane tego samego dnia. Przyjaźni kierowcy. Przesyłki dojechały w ciągu 2 dni w stanie idealnym.

Telewizor 40” w kartonie x 1, Rower nie w kartonie x 1, Zegar x 1, Lustro x 1, Różne nie delikatne x

,
Trasa: Burton-on-Trent - Częstochowa

Polecam serdecznie wszystko ok

Monitor komputerowy 75” z dotykowa matryca

,
Trasa: Żywiec - Gdynia

Solidny i terminowy. Polecam.

Zlecę transport paczki

,
Trasa: Gdańsk - Psary

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport przedmiotów szklanych

Do towarów wymagających wyjątkowej ostrożności w transporcie zalicza się rzeczy ze szkła. Planując przewóz dla szkła, powinno się zatroszczyć się o zatrudnienie sprawdzonego dostawcy, którego sprawne działanie a także profesjonalne podejście  zminimalizują ryzyko zniszczeń. Efektywny i bezpieczny przewóz szkła jest realny dzięki zapewnieniu osłony, która pomaga dostarczyć towary do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Do materiałów specjalnej ostrożności zaliczają się między innymi szkło laminowane, szkło przeciwpożarowe bądź szkło formowane. Rzeczy ze szkła, które mogą być przetransportowane samochodami dostawczymi to głównie szyby, szkło przetworzone, meble z elementami ze szkła, zwierciadła oraz ościeżnice do okien i drzwi.

Istnieją różne sposoby ułatwiające przygotowanie do transportu. Zaopatrzenie się w kilka rzeczy do pakowania ułatwi odpowiednie przygotowanie szklanego ładunku do przewozu. Jednym z nich jest taśma malarska, którą można owinąć ładunek, który posiada spiczaste krawędzie (jak szyba, obraz w ramie ze szkła czy zwierciadło). Ochronę przed porysowaniem delikatnej powierzchni zagwarantuje folia piankowa. Dodatkową ochronę oraz stabilizację towaru w transporcie dadzą kawałki kartonu pasujące rozmiarem do przesyłki. Kolejnym sposobem amortyzacji szklanych towarów mogą być podkładki korkowe, ograniczające wstrząsy w trakcie przewozu. Zabezpieczony przedmiot warto schować w szczelnym, mocno zaklejonym pudle. Warto opisać karton, dając znać o delikatnej zawartości, by firma przewozowa była świadoma, że transportowany szklany przedmiot wymaga szczególnej ostrożności.

Przed zleceniem transportu danej firmie przewozowej, warto spytać przewoźnika o typ samochodu, którym przetransportuje nasz pakunek. Może się okazać, że wybrana firma ma pojazd wyposażony w specjalistyczny sprzęt służący do przechowywania szklanych rzeczy w transporcie, utrzymując przedmiot w pionie. Często wykorzystywanym pojazdem w branży szklarskiej są naczepy stworzone do przewożenia wyrobów szklanych. Samochód pozwala w bezpieczny sposób przewozić podatny na uszkodzenia ładunek, chroniąc go przed czynnikami zewnętrznymi. Warto również dowiedzieć się, czy przewoźnik posiada ubezpieczenie ładunku oraz czy posiada inne uprawnienia, np. licencje bądź certyfikaty potwierdzające profesjonalizm oraz wiedzę. 

Należy także wziąć pod uwagę potencjalne uszkodzenia, które mogą mieć miejsce w trakcie przewozu, np. zawilgocenie towaru czy porysowanie. Co więcej, przewoźnik powinien dopilnować właściwe rozłożenie wagi towarów w samochodzie, w razie potrzeby dociążając karton czy skrzynię z zawartością, aby zapobiec przesuwaniu szkła w w pojeździe.

Ile może wynieść transport rzeczy ze szkła? Kluczowe podczas tworzenia budżetu jest ustalenie wymiarów i wagi towaru. Na koszt ma wpływ również data realizacji usługi transportowej a także specyfika szklanego przedmiotu do wysyłki. Im bardziej cenny szklany towar, tym wartość usługi transportowej może wzrosnąć. Koszt transportu rzeczy specjalnej ostrożności można sprawdzić w serwisie transportowym Clicktrans.pl tworząc zlecenie. W opisie ogłoszenia należy zawrzeć wszystkie znaczące detale zlecenia transportowego. Trzeba chociażby poinformować firmę przewozową, jeśli niezbędna jest ekstra pomoc przy załadunku oraz rozładunku. Po zamieszczeniu ogłoszenia transportowego firmy transportowe proponują ceny, a osoba szukająca transportu decyduje się na jedną z ofert.

Poniżej prezentujemy ceny usługi transportowej szkła zrealizowane w Clicktrans.pl.


Transport szkła z Polski

Szukasz transportu?

Transport szkła Warszawa już od 30 zł!

Zleć transport szkła