Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Profesjonalna firma. Wszystko poszło szybko i sprawnie. Na pewno skorzystam jeszcze z Państwa usług w przyszłości!

Kartony 6–10, Pralko-suszarka x 1

,
Trasa: Chesterfield - Unisław

Serdecznie dziękuje Panu Mariuszowi oraz jego firmie transportowej.Uprzejmość,profesjonalizm.Polecam!

Przyczepa kempingowa Hobby 545

Klient: Mariusz S.
,
Trasa: Jerzwałd - Łebno

Profesjonalny, uczciwy, miły i rzetelny przewoźnik. Godny polecenia. 10/10

Meble i pare kartonow

Klient: Paweł F.
,
Trasa: Liverpool - Białystok

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny najczęściej kojarzą się z rozgardiaszem, nerwowym nastrojem a także rozbudowaną listą zadań które trzeba załatwić. Należy przy tym pamiętać, że dobrze urządzona zmiana mieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód i płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć koncepcję działania, rozsądnie a także z opanowaniem zabrać się za pakowanie dobytku oraz wybrać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy należy pamiętać, aby wszystkie kartony zostały wcześniej skatalogowane oraz opisane. Dobrze jest stworzyć listę dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że przewożone pakunki dotarły do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zwykle są związane z transportem poważnej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy też opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to opróżnianie kartonów w nowym miejscu zamieszkania. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo konkretnych danych na temat przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem musi znać ilość oraz rozmiary mebli oraz kartonów. Spisanie spisu jest zatem potrzebne. 

Należy również zadbać o odpowiednie chronienie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, jak na przykład kieliszki, dzieła sztuki, ceramika, a także niektóre meble. Najlepiej owinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy możesz je rozłożyć. Rozkręcone meble szybciej będzie transportować, spada też ryzyko połamania podczas transportu. Jednak nie wszystkie meble da się rozkręcić, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie kruche oraz ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu mniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, DVD, naczynia kuchenne, figurki i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Z pewnością przyda się znaczna ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Zdarza się, że markety z własnej woli rozdają kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Podejdź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy nie mają zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym rozwiązaniem jest nabycie kartonów. Znajdziesz je w niektórych sklepach budowlanych a także sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobiazgów oraz przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby z materiału i worki. Worki są tańsze oraz łatwiej dostępne, jednakże torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite oraz że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia i nawet te pozornie drobne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie spakować powinno się też kwiaty. Pudła, do których zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku podróżuje coś nietypowego czy wymagającego wyjątkowej czujności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych danych. Precyzyjnie podaj dni, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść rzeczy oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie oraz skręcanie dobytku, zabezpieczenie i sprawne pakowanie mienia. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przenosin odbywa się też między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Ceny przenosin uzależnione są od znacznej ilości różnych czynników. Cena zależy od na przykład długości trasy, liczby osób potrzebnych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko będą musieli przetransportować przedmioty i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, takich jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują specjalnych warunków a także specjalnej uważności, dlatego ich przewóz wpływa na cenę przenosin. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi także podniesie cenę przenosin. Czasem przewoźnicy oferują też własne opakowania, takie jak torby, kartony i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny najczęściej kojarzą się z rozgardiaszem, nerwowym nastrojem a także rozbudowaną listą zadań które trzeba załatwić. Należy przy tym pamiętać, że dobrze urządzona zmiana mieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód i płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć koncepcję działania, rozsądnie a także z opanowaniem zabrać się za pakowanie dobytku oraz wybrać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy należy pamiętać, aby wszystkie kartony zostały wcześniej skatalogowane oraz opisane. Dobrze jest stworzyć listę dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że przewożone pakunki dotarły do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zwykle są związane z transportem poważnej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy też opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to opróżnianie kartonów w nowym miejscu zamieszkania. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo konkretnych danych na temat przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem musi znać ilość oraz rozmiary mebli oraz kartonów. Spisanie spisu jest zatem potrzebne. 

Należy również zadbać o odpowiednie chronienie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, jak na przykład kieliszki, dzieła sztuki, ceramika, a także niektóre meble. Najlepiej owinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy możesz je rozłożyć. Rozkręcone meble szybciej będzie transportować, spada też ryzyko połamania podczas transportu. Jednak nie wszystkie meble da się rozkręcić, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie kruche oraz ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu mniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, DVD, naczynia kuchenne, figurki i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Z pewnością przyda się znaczna ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Zdarza się, że markety z własnej woli rozdają kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Podejdź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy nie mają zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym rozwiązaniem jest nabycie kartonów. Znajdziesz je w niektórych sklepach budowlanych a także sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobiazgów oraz przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby z materiału i worki. Worki są tańsze oraz łatwiej dostępne, jednakże torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite oraz że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia i nawet te pozornie drobne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie spakować powinno się też kwiaty. Pudła, do których zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku podróżuje coś nietypowego czy wymagającego wyjątkowej czujności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych danych. Precyzyjnie podaj dni, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść rzeczy oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie oraz skręcanie dobytku, zabezpieczenie i sprawne pakowanie mienia. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przenosin odbywa się też między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Ceny przenosin uzależnione są od znacznej ilości różnych czynników. Cena zależy od na przykład długości trasy, liczby osób potrzebnych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko będą musieli przetransportować przedmioty i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, takich jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują specjalnych warunków a także specjalnej uważności, dlatego ich przewóz wpływa na cenę przenosin. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi także podniesie cenę przenosin. Czasem przewoźnicy oferują też własne opakowania, takie jak torby, kartony i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Warszawa już od 150!

Zleć przeprowadzkę