Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo profesjonalne przygotowanie i wykonane zlecenie. Wszystko o czasie z pełną kontrolą. Bez problemów i niedomówień. Polecam

Szczeniak

Klient: Marek I.
,
Trasa: Budapeszt - Kraków

Bardzo Polecam, Przemili ludzie, szybki i tani transport :D

2 szczurki

Klient: Sabina K.
,
Trasa: Ciechanów - Radzionków

Polecam Pana Przemka zdecydowanie - skorzystam ponownie przy najbliższej okazji. Wszystko odbyło się profesjonalnie i sprawnie.

kundel

,
Trasa: Warszawa - Belfast

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest także zaprezentowanie ciężaru i dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport pupili wymaga załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi również przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu to 51 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można także koty czy psy po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające można stosować tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu i reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację oraz szacowany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują podczas jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Pomocne może również być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również przysmaki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu lub na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się też kłopotu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszelkie detale dotyczące przewozu. 


Jeżeli chcesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest także zaprezentowanie ciężaru i dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport pupili wymaga załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi również przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu to 51 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można także koty czy psy po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające można stosować tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu i reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację oraz szacowany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują podczas jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Pomocne może również być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również przysmaki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu lub na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się też kłopotu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszelkie detale dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Antalya już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt