Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam

Wiewiórka hu

Klient: Marek I.
,
Trasa: Wieliczka - Błonie

Bardzo miła i fachowa dostawa. Polecam

1 kot w kontenerze

,
Trasa: Wrocław - Szczecin

Jestem bardzo zadowolony z usługi.

Kot

,
Trasa: Grays - Gliwice

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać firmę transportową a następnie zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają być transportowane. Ważne jest również podanie wagi i szczegółowe opisanie stworzonka. 

Transport pupili wymaga ogarnięcia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Powinno też przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany i zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz też zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające należy stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków musi mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących norm. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację oraz estymowany czas trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się podczas jazdy. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Przydatne może również być zabranie ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą także przysmaki – mogą podziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz też kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i pożywienia trzeba także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma uprawienia oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


Jeśli chcesz wybrać firmę transportową a następnie zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają być transportowane. Ważne jest również podanie wagi i szczegółowe opisanie stworzonka. 

Transport pupili wymaga ogarnięcia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Powinno też przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany i zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz też zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające należy stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków musi mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących norm. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację oraz estymowany czas trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się podczas jazdy. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Przydatne może również być zabranie ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą także przysmaki – mogą podziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz też kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i pożywienia trzeba także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma uprawienia oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Bad Oeynhausen już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt