Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

100% Polecam uczciwy,konkretny . Bardzo miły jak naj bardziej na TAK !

kot

Klient: Piotr R.
,
Trasa: Łódź - Namur

Bardzo odpowiedzialny i przyzwoity przewoźnik, zdecydowanie skorzystam z usług ponownie. Serdecznie dziekuje za pomoc

2 Psiaki do Niemiec

,
Trasa: Warszawa - Frankfurt nad Menem

Bardzo dobry kontakt od pierwszej rozmowy, aż do dostarczenia szczeniaka na miejsce. Pan Tomasz dołożył wszelkich starań, aby piesek w jak najlepszym humorze dotarł do nowych właścicieli. Do tego na bieżąco informował o postępach podróży.

szczeniak 5 mies. w transporterze 70x65x60

Klient: Tomasz N.
,
Trasa: Kalisz - Drezno

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć Przewoźnika i zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają zostać transportowane. Ważne jest też podanie wagi i szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz zwierząt wymaga ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Musi również przejść badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu wynosi 51 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt oraz psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz także pupile po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające trzeba używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane uprawnienia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację oraz estymowany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej pozostać opanowanym oraz wyrozumiałym. Przydatne może także być zabranie ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą także smakołyki – powinny podziałać tak samo jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz też kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy także nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by omówić wszelkie szczegóły odnośnie przewozu. 


Jeśli chcesz znaleźć Przewoźnika i zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają zostać transportowane. Ważne jest też podanie wagi i szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz zwierząt wymaga ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Musi również przejść badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu wynosi 51 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt oraz psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz także pupile po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające trzeba używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane uprawnienia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację oraz estymowany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej pozostać opanowanym oraz wyrozumiałym. Przydatne może także być zabranie ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą także smakołyki – powinny podziałać tak samo jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz też kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy także nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by omówić wszelkie szczegóły odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Cali już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt