Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam. Bardzo miła obsługa , piesek dojechał szczęśliwie.

1 buldog francuski

Klient: Sabina K.
,
Trasa: Kamieniec Ząbkowicki - Kamnica

Kocurek przyjechał do naszego domu szczęśliwy i od razu się zaaklimatyzował. Dziękuję Panu Marcinowi i Jego Córce za przywiezienie naszego nowego Członka Rodziny.

kot - samiec

Klient: Marcin C.
,
Trasa: Świdnica - Łódź

Super szybko. Dobry kontak. Serdecznie polecam.

2 haski

Klient: Tomasz N.
,
Trasa: Warszawa - Barcelona

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową a następnie zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest także zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno także przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić możesz także zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty wyciszające można używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i procedur logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz przewidywany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, ale na długiej trasie, najpierw zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Pomocne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z przekonaniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy również pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by omówić wszystkie detale dotyczące zlecenia. 


Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową a następnie zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest także zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno także przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić możesz także zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty wyciszające można używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i procedur logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz przewidywany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, ale na długiej trasie, najpierw zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Pomocne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z przekonaniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy również pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by omówić wszystkie detale dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Ciudad de México już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt