Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super przewoźnik. Szybka realizacja. Gorąco polecam.

Gołąb pocztowy

Klient: Michał M.
,
Trasa: Niederkrüchten - Grodków

100/100. Oddałam pod opiekę mojego owczarka. Dotarł do domu, cały, zdrowy i zadowolony. Pan kierowca Przemek, rzetelny z super podejsciem do psów. Cierpliwie znosił moje telefony i smsy z pytaniami o stan psa

Owczarek niemiecki

,
Trasa: Gdańsk - Düren

Wszystko przebiegło wzorowo. Rewelacyjny kontakt z przewoźnikiem. Polecam pod każdym względem !

1x Kot Maine Coon

Klient: Magda J.
,
Trasa: Nowa Sól - Stuhr

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową a następnie zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość pupili, które mają zostać transportowane. Ważne jest też zaprezentowanie wagi i dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę transportowane za granicę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Zwierzak musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz również zwierzęta po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty wyciszające należy stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, spytaj, czy ma wymagane zezwolenia. By zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia i estymowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym a także delikatnym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z namówieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszelkie szczegóły dotyczące transportu. 


Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową a następnie zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość pupili, które mają zostać transportowane. Ważne jest też zaprezentowanie wagi i dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę transportowane za granicę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Zwierzak musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz również zwierzęta po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty wyciszające należy stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, spytaj, czy ma wymagane zezwolenia. By zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia i estymowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym a także delikatnym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z namówieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszelkie szczegóły dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Detroit już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt