Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok, rzeczowo, konkretnie, na czas!!! Polecam!!!

2 trzymiesieczne presa canario

,
Trasa: Płaskocin - Carlow

Świetni ludzie, bardzo dobra komunikacja. Transport jest przystosowany do przewozu psa, świetnie. Cena jest fair i wszystko dobiegło bez problemu. Dzięki Szymon

Labrador

Klient: Szymon K.
,
Trasa: Jasło - Ingolstadt

Rewelacyjny transport moich kotków i mnie! Niezwykle pomocny człowiek, punktualny i słowny, przy tym można było przegadać kilkugodzinną trasę. Lepiej nie mogłam trafić, polecam gorąco! :)

Dwa koty

,
Trasa: Bielsko-Biała - Toruń

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość pupili, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest również podanie wagi a także szczegółowe opisanie stworzonka. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Musi także przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu wynosi 51 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również świeże zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów i szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz także zwierzęta po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Leki wyciszające należy stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, sprawdź, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, wyposażenia oraz reguł logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin załadunku, miejsce przeznaczenia oraz przewidywany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Transport, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym i delikatnym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto wziąć również przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w domu lub na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z przekonaniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów należą też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość pupili, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest również podanie wagi a także szczegółowe opisanie stworzonka. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Musi także przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu wynosi 51 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również świeże zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów i szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz także zwierzęta po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Leki wyciszające należy stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, sprawdź, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, wyposażenia oraz reguł logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin załadunku, miejsce przeznaczenia oraz przewidywany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Transport, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym i delikatnym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto wziąć również przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w domu lub na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z przekonaniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów należą też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Glasgow City już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt