Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Perfekcyjna obsługa pełne zaufanie komunikacja rewelacyjna byle więcej takich osób. Panie Jakubie dziękuję

Szczeniak

Klient: Jakub Ł.
,
Trasa: Solarnia - Wieliczka

Z czystym sumieniem mogę polecić uslugi Pana Przemka, co prawda piesek trochę długo jechał (przyczyny losowe)) ale najważniejsze, ze dotarł cały i zdrowy. Komunikacja na medal, kierowca rzeczowy i kulturalny. Polecam!

1 szczeniak york

,
Trasa: Poznań - Dortmund

100% Polecam uczciwy,konkretny . Bardzo miły jak naj bardziej na TAK !

kot

Klient: Piotr R.
,
Trasa: Łódź - Namur

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz wybrać Przewoźnika a następnie zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest także zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe opisanie pupila. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można także pupile po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające można stosować tylko wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i reguł logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia i przewidywany czas trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często panikują podczas jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej być spokojnym i delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć także smakołyki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu lub na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz również kłopotu z przekonaniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszelkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


Jeżeli pragniesz wybrać Przewoźnika a następnie zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest także zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe opisanie pupila. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można także pupile po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające można stosować tylko wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i reguł logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia i przewidywany czas trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często panikują podczas jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej być spokojnym i delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć także smakołyki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu lub na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz również kłopotu z przekonaniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszelkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Karpenisi już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt