Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo polecam . Kotka jechała 600 km , bezstresowo , w dużym wygodnym transporterze. Świetne podejście do zwierząt, idealny kontakt. Profesjonalny transport.

Kot

Dostawa ekspresowa ;) bardzo profesionalne podejscie do swojej pracy. Szynszyle bezpieczne dojechaly do mnie w przeciągu półtora dnia:) Cenowo bardzo rozsądnie. Gorąco polecam Pana Marcina z pewnością jeszcze skorzystam w przyszłości z usług.

Szynszyle x 5

Polecam, bardzo miły przewoźnik, dbający o zwierzęta; Osoba godna zaufania

Kotek

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest również podanie wagi oraz dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierząt wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać konkretne papiery. Powinno też przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Zwierzak musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz również koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty uspokajające należy stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, termin załadunku, destynację a także szacowany czas trwania transportu. Przewóz musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub na terenie kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują w trakcie podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak panikuje. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą także przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu albo na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z nakłonieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również reszty pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma uprawienia i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto również określić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie detale dotyczące transportu. 


Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest również podanie wagi oraz dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierząt wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać konkretne papiery. Powinno też przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Zwierzak musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz również koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty uspokajające należy stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, termin załadunku, destynację a także szacowany czas trwania transportu. Przewóz musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub na terenie kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują w trakcie podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak panikuje. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą także przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu albo na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z nakłonieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również reszty pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma uprawienia i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto również określić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie detale dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Lleida już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt