Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Kot dojechał caly, zdrowy i szczesliwy ;) kontakt że sprzedawca bardzo dobry, zatem polecam!

1 kot

,
Trasa: Dundalk - Apeldoorn

Gorąco polecam!!! Pełen profesjonalizm,świetny kontakt od samego poczatku aż do momentu odbioru pieska byliśmy cały czas w kontakcie,pan Paweł zdawał mi relacje na bierzaco z podróży,posyłał mi zdjecia.Nasz piesek dotarł do nas szczesliwy !!!

1 beagel

Klient: Paweł Ś.
,
Trasa: Zakopane - Mediolan

Piesek dojechal cały i zdrowy. Jestem zadowolona.

1 labrador

Klient: Mateusz W.
,
Trasa: Opole - Uddel

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierząt, które mają być transportowane. Wskazane jest też zaprezentowanie wagi i dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu to ok. 50 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować możesz też koty czy psy po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające należy używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia oraz estymowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym a także delikatnym. Pomocne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć również smakołyki – powinny podziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się też kłopotu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszystkie detale odnośnie zlecenia. 


Jeżeli chcesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierząt, które mają być transportowane. Wskazane jest też zaprezentowanie wagi i dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu to ok. 50 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować możesz też koty czy psy po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające należy używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia oraz estymowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym a także delikatnym. Pomocne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć również smakołyki – powinny podziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się też kłopotu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszystkie detale odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Los Angeles już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt