Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dziękujemy za udaną transakcję i zapraszamy ponownie :) Pozdrawiam - transport zwierząt psów i kotów - transport of dogs and cats

Pomeranian

Klient: Andrzej Z.
,
Trasa: Warszawa - Dublin

Szybko przywieziono mi kotka z Polski do Anglii , kotek w super kondycji bez oznak zmęczenia, przemiły kierowca, bardzo dobry kontakt z firmą. Polecam z czystym sumieniem!

Kot

Klient: Rafał P.
,
Trasa: Bolesławiec - Southampton

Wszystko ok. Polecam Pana!

Gołębie

,
Trasa: Kraków - Mińsk Mazowiecki

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać Przewoźnika i zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest też zaprezentowanie wagi oraz dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport pupili wymaga załatwienia różnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Powinno także przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu wynosi 51 zł.

Zwierzak musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można też zwierzęta po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające można stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka firmie transportowej, sprawdź, czy posiada odpowiednie uprawnienia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i procedur logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, destynację oraz przewidywany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, ale na długiej trasie, najpierw zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można wziąć również smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Unikniesz też kłopotu z namówieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszelkie detale odnośnie zlecenia. 


Jeśli chcesz wybrać Przewoźnika i zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest też zaprezentowanie wagi oraz dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport pupili wymaga załatwienia różnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Powinno także przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu wynosi 51 zł.

Zwierzak musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można też zwierzęta po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające można stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka firmie transportowej, sprawdź, czy posiada odpowiednie uprawnienia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i procedur logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, destynację oraz przewidywany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, ale na długiej trasie, najpierw zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można wziąć również smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Unikniesz też kłopotu z namówieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszelkie detale odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Montevideo już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt