Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko przebiegło bez najmniejszych problemów. Punktualnie i profesjonalnie. Szczerze polecam!

1 mały kundelek

,
Trasa: Poznań - Tomaszów Lubelski

Bardzo pozytywna opinia dla Pana Szymona, dostawałam zdjęcia z podróży i byłam spokojna i pewna że piesek jest w dobrych rękach. Bardzo polecam

1 szczeniak mieszaniec

Klient: Szymon K.
,
Trasa: Tuligłowy - Neapol

Doskonały kontakt i współpraca. Wszystko profesjonalnie. Dziękuję i polecam!

1 pies

,
Trasa: Bartoszyce - Poznań

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć Przewoźnika a następnie zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Wskazane jest również zaprezentowanie wagi oraz szczegółowe opisanie pupila. 

Przewóz zwierząt wymaga ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno także przejść badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 złotych.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów i psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz również koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty uspokajające należy używać tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację a także szacowany czas trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często panikują podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Przydatne może także być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto wziąć również smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu lub na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się też kłopotu z namówieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody i jedzenia należy także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Możesz również określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszelkie detale dotyczące transportu. 


Jeśli chcesz znaleźć Przewoźnika a następnie zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Wskazane jest również zaprezentowanie wagi oraz szczegółowe opisanie pupila. 

Przewóz zwierząt wymaga ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno także przejść badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 złotych.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów i psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz również koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty uspokajające należy używać tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację a także szacowany czas trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często panikują podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Przydatne może także być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto wziąć również smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu lub na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się też kłopotu z namówieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody i jedzenia należy także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Możesz również określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszelkie detale dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Paris już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt