Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pełen profesjonalizm. Nie mogliśmy trafić lepiej. Dziękuję

Kot

Super kontakt wspaniała obsługa piesek dotarł w komfortowych warunkach polecam serdecznie przewoźnika i dodam że dotarł sporo przed umówionym czasem

Pies

Polecam z całego serca, świetnie podejście do zwierząt i bardzo dobry kontakt podczas transportu :)

Pies

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać Przewoźnika i zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają zostać transportowane. Ważne jest też zaprezentowanie wagi i dokładne opisanie pupila. 

Transport pupili wymaga ogarnięcia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Stworzenie przewożone za granicę musi posiadać konkretne dokumenty. Musi także przejść badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu wynosi 51 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Czyli nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany a także zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz również zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty wyciszające należy stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierząt upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, wyposażenia i reguł logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację a także estymowany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy tylko utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym oraz delikatnym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Unikniesz również problemu z namówieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma uprawienia oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeśli chcesz wybrać Przewoźnika i zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają zostać transportowane. Ważne jest też zaprezentowanie wagi i dokładne opisanie pupila. 

Transport pupili wymaga ogarnięcia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Stworzenie przewożone za granicę musi posiadać konkretne dokumenty. Musi także przejść badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu wynosi 51 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Czyli nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany a także zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz również zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty wyciszające należy stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierząt upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, wyposażenia i reguł logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację a także estymowany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy tylko utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym oraz delikatnym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Unikniesz również problemu z namówieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma uprawienia oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Peníscola już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt