Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Kociak dotarł cały i zdrowy :) Bardzo dobry kontakt, uprzejmy, elastyczny. pomocny. Bardzo gorąco polecam.

kot maine coon

,
Trasa: Kraków - Gostynin

W porządku

1 kundel

Klient: Mateusz S.
,
Trasa: Świdnik - Warrington

Wszystko super,jestem bardzo zadowolony z przebiegu transakcji

Szczenię bulmastif

Klient: Szymon S.
,
Trasa: Ozorków - Hamburg

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć firmę transportową oraz zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest także zaprezentowanie wagi a także dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże rany a także zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić możesz również zwierzęta po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające trzeba używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu i procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia i estymowany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym a także delikatnym. Pomocne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także przysmaki – powinny podziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z przekonaniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca posiada licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by omówić wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


Jeżeli chcesz znaleźć firmę transportową oraz zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest także zaprezentowanie wagi a także dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże rany a także zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić możesz również zwierzęta po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające trzeba używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu i procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia i estymowany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym a także delikatnym. Pomocne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także przysmaki – powinny podziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z przekonaniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca posiada licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by omówić wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Ponferrada już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt