Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo solidny przewoznik. Profesjonalna wspolpraca. Goraco polecam.

1 piesek Szpic Miniaturowy

Klient: Mariusz J.
,
Trasa: Suchań - Londyn

Serwis 5*****!!! Super rzetelna firma! Koty nie nawidza 2 minutowej podrozy samochodem do weterynarza, jednak przejechaly z UK do Polski bez zadnych problemow. Komunikacja i negocjacje na profesjonalnym poziomie. Dostawa przed czasem. Warci polecenia! Dzi

2 koty

Klient: Patryk B.
,
Trasa: Bridgend - Promnice

Polecam! Bez problemu i na czas.

suczka

,
Trasa: Tarnowskie Góry - Konstantynów Łódzki

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także ilość pupili, które mają być przewiezione. Ważne jest też zaprezentowanie ciężaru oraz szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Transport pupili wymaga załatwienia różnych formalności, szczególnie jeśli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi posiadać konkretne papiery. Powinno także przejść badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można transportować kotów i szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz również pupile po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające trzeba używać tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i procedur logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także szacowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły stresują się w trakcie podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzę panikuje. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej być spokojnym i delikatnym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą także przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu bądź ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Unikniesz również problemu z przekonaniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba także pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma uprawienia oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszelkie detale odnośnie transportu. 


Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także ilość pupili, które mają być przewiezione. Ważne jest też zaprezentowanie ciężaru oraz szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Transport pupili wymaga załatwienia różnych formalności, szczególnie jeśli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi posiadać konkretne papiery. Powinno także przejść badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można transportować kotów i szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz również pupile po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające trzeba używać tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i procedur logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także szacowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły stresują się w trakcie podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzę panikuje. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej być spokojnym i delikatnym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą także przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu bądź ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Unikniesz również problemu z przekonaniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba także pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma uprawienia oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszelkie detale odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt 泉北郡 już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt