Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
79 000 przewoźników 79 000 przewoźników 79 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Jestem bardzo zadowolona z przewoźnika. Transport szybki, sprawny i najważniejsze bardzo dbał o moje bażanty. Polecam go wszystkim na 120%. Jednak zdarzają się odpowiedzialni przewoźnicy.

Bażanty x 6

Szybko i sprawnie, dobry kontakt z przewoźnikiem, polecam

Nieduży wąż

Serdecznie polecam.Doskonała firma i bardzo słowna.

Pies szczeniak basset

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport zwierząt?

Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika a następnie zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę zwierząt, które mają zostać przewiezione. Wskazane jest również zaprezentowanie wagi i dokładne opisanie stworzonka. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę transportowane poza Polskę musi posiadać konkretne dokumenty. Powinno również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Zwierzak musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt oraz psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można również koty czy psy po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport pupila firmie transportowej, spytaj, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwol

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Santa Cruz De Tenerife już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt