Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam, bardzo miły przewoźnik, dbający o zwierzęta; Osoba godna zaufania

Kotek

Super ludzie polecam

pies

Pelen profesjonalizm. Zwierzak mial wygodnie i dopilnowany. Polecam

Fretka

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać firmę transportową i zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierząt, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest też podanie ciężaru i szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Powinno również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu wynosi 51 zł.

Zwierzak powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można również koty czy psy po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, destynację oraz przewidywany czas trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może także być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą także przysmaki – powinny podziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się też kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma uprawienia oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Warto także ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszelkie szczegóły odnośnie przewozu. 


Jeśli chcesz wybrać firmę transportową i zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierząt, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest też podanie ciężaru i szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Powinno również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu wynosi 51 zł.

Zwierzak powinien być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można również koty czy psy po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, destynację oraz przewidywany czas trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może także być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą także przysmaki – powinny podziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się też kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma uprawienia oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Warto także ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszelkie szczegóły odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Tampa już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt